V každej domácnosti je kuchyňa tým miestom, v ktorom pripravujeme nielen jedlo, ale stretávame sa tu aj s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. V kuchyni pijeme voňavú kávu – raňajkujeme, obedujeme, večeriame a tiež debatujeme.

Keď si však gazdinká chce uľahčiť prípravu jedál, potrebuje si v prvom rade vo svojej kuchyni spraviť poriadok, aby jej žiadna drobnosť nemohla skomplikovať varenie či pečenie. Viete ktoré praktické veci zúžitkujete aj vy vo vašej kuchyni? Napríklad tieto.

Vrecúška na bylinky

Používate na prípravu jedál aj sušené bylinky z vašej záhradky? Odporúčame vám kúpiť si, alebo si ušiť z kvalitnej látky (najlepšie z ľanu) vrecúška, v ktorých budete uskladňovať vami najčastejšie používané bylinky. Vrecúška môžete buď zavesiť, alebo uložiť do kuchynskej linky.

Kuchynský drôtený program

Na uskladnenie potravín budete potrebovať kuchynský drôtený program. Potravinové skrine vám výrazne uľahčia skladovanie najmä ovocia a zeleniny, ktoré sú veľmi háklivé a začínajú veľmi skoro plesnivieť.

Policový papier

Ak ste o ňom ešte nikdy nepočuli, teraz je ten správny čas zaobstarať si ho. Policový papier kúpite v každom papiernictve. Nie je to nič drahého. Policový papier chráni povrch políc, čiže vaša kuchynská linka bude aj po rokoch používania vyzerať ako nová. Bude vyzerať podobne ako oceľové stolové nohy na vašom jedálenskom stole.

Dva koše

Ak separujete, dva koše v kuchyni už máte. Ak ešte len začínate, odporúčame vám zaobstarať si dva koše. Ak bývate na dome, jeden plastový kôš môžete využiť na papier a druhý na zvyšný odpad. Plastové poháre, poháre z jogurtov a iných mliečnych výrobkov tiež separujte. Pozor ale, musia byť umyté.