Pri stavbe domu asi každý kladie väčší dôraz na interiér. Počet izieb, typ a dizajn podláh, interiérových dverí, rozloženie nábytku a mnoho iného. To všetko sú záležitosti, ktoré v určitej fáze stavby určite prichádzajú „na pretras“.

Rozdiel medzi vnútornými a vonkajšími žalúziami nie je len v ich umiestnení

To, že viac riešime interiér ako exteriér je aj logické. Bývame predsa vo vnútri a aj keď pekný exteriér domu poteší, riešiť ho budú zrejme viac vaši susedia a okoloidúci. To však neznamená, že neexistujú prvky, ktoré môžu výrazným spôsobom vylepšiť vzhľad vášho domu.

A ak sú takéto prvky aj funkčné a praktické, investícia do nich sa rozhodne oplatí. To platí aj pre obľúbené vonkajšie žalúzie. Vášmu domu dodajú špecifický a moderný dizajnový rys a ak ste si doteraz mysleli, že z hľadiska funkčnosti sú na úrovni vnútorných žalúzií, ste na omyle.

Okrem toho, že zatienia váš interiér, sú podstatne lepšie v udržiavaní príjemnej klímy vo vašej domácnosti. Slnečné lúče totižto (logicky) odrážajú ešte predtým ako preniknú dovnútra, kde by spôsobovali prílišné prehrievanie interiéru. A rovnako si nemusíte slnečné lúče a dokonca ani nepríjemný hmyz púšťať dovnútra ani v prípade, že chcete vyvetrať. Aj keď sú totižto vonkajšie žalúzie zatiahnuté, stále môžete otvoriť okno a vetrať.

Chcete si posedieť na vašej terase? Vrtochy počasia vás trápiť nemusia

A čo takto zatieniť aj vašu terasu? Nič lepšie na túto úlohu ako štýlové pergoly nenájdete. Okrem toho, že vhodne vybraná pergola dokáže skvele ladiť s architektúrou domu a výrazným spôsobom prispieť k jeho modernému a luxusnému vzhľadu, pomôže vám užiť si vašu terasu oveľa viac, ako by to bolo možné bez nej.

Okrem toho, že ochráni vašu terasu pred nepríjemnými slnečnými lúčmi, pomôže vám aj v prípade, že slnko nahradia dažďové mraky, z ktorých začne pršať. A ani sa nemusíte báť, že by pri následnom otváraní pergoly zostatková voda „spadla“ na vašu terasu. Premyslený odtokový systém sa postará o to, že na terase bude stále sucho. Autor: Palatinate Stock, Foto: Shutterstock.com