Nie je vám jasné, čo si pod polarizačnými šošovkami vlastne predstaviť a čím sa líšia od klasických slnečných okuliarov? Kým na vonkajšej strane nezaznamenáte takmer nijaké rozdiely, po ich nasadení rozhodne postrehnete zmenu.

Ak hľadáte slnečné okuliare, ktoré okrem plnohodnotnej ochrany proti priamym slnečným lúčom poskytnú ich vlastníkovi aj niečo navyše, svoju pozornosť by ste mali venovať polarizačným okuliarom. Nijako však nemusíte upustiť ani od dizajnu, v dnešnej dobe sa dá všetko jednoducho skĺbiť.

Zásadný rozdiel

Oproti bežným slnečným okuliarom majú polarizačné šošovky v sebe zabudovaný špeciálny filter. Práve tým sa od klasickej verzie líšia a pomocou tohto filtra blokujú odrážané svetlo. Takýto typ okuliarov vám umožní pohľad s čistým videním, jasnými farbami a postrehnuteľnými detailmi.

Ideálne pri šoférovaní

To, že tento typ je ideálny najmä pri jazdení, potvrdzuje predovšetkým ich špeciálna funkcia. Nakoľko sa výrazne podieľajú na znížení oslnenia a redukujú akékoľvek odrazy či odlesky, odlesk povrchu z druhého automobilu či odraz mokrej vozovky vás viac nebudú pri šoférovaní obmedzovať a videnie nebude vôbec problematické.

Viacero plusov

Okrem bezpečného videnia zabezpečujú aj celkovo lepší komfort, nijako vás pri nosení neobmedzujú a okrem lepšej vizualizácie okolia vidíte v porovnaní s klasickými slnečnými okuliarmi ešte ostrejšie. Výrazným pozitívom však je najmä menšie namáhanie očí.

Tento špeciálny filter môže byť aj na vašich okuliaroch. Nech už si ich výber prispôsobíte podľa typu vašej tváre, preferencií či očakávaní, zvážiť by ste mali aj túto doplnkovú funkciu. Pri mnohých typoch je možné si polarizáciu šošoviek doplniť. Nemusíte sa tak obmedzovať len vybranými druhmi, aj na Duos.sk je výber rozmanitý a tento filter môžu mať aj vaše slnečné okuliare.