Výroba dverí a zárubní vo firme Sapeli nadväzuje na tradíciu, ktorá vznikla už v roku 1947, kedy firmu opustili prvé doskové dvere, čím majiteľ pán Jindřich Procházka rozšíril dovtedajší výrobný program pozostávajúci z výroby debien a podláh, a to už od roku 1870.

Reštitúcia prebehla v roku 1992 a od tej doby sa do modernizácie výroby pravidelne investovalo, takže Sapeli sa dnes môže bez červenania pýšiť jedným z najmodernejších výrobných zariadení, na ktorom sa vyrábajú osvedčené modelové rady aj každoročne vyvíjané novinky.

Spojením poctivých materiálov, kvalitného remeselného spracovania do najmenších detailov, inovácií a najnovších dizajnových trendov vznikajú dvere, ktoré majú ambíciu uspokojiť  každého zákazníka. Sapeli ponúka nepreberné množstvo modelových radov interiérových dverí aj povrchových materiálov, k dispozícii je prírodná dyha, odolný laminát alebo lacnejšia fólia. Výrobný program Sapeli ďalej ponúka tiež rôzne spôsoby otvárania dverí – posuvné, otočné, skladacie – čo umožňuje navrhovať a realizovať zaujímavé interiérové riešenia. Bohatý výber od Sapeli ešte dopĺňa ponuka vstupných, bezpečnostných, požiarnych a špeciálnych dverí.

Zastavme sa na chvíľku pri tzv. špeciálnych dverách. Tieto dvere musia mať niektoré povinné vlastnosti vyplývajúce zo stavebných noriem, napr. protipožiarnu úpravu, protihlukovú úpravu do kancelárskych budov, a úplnou vychytávkou sú dvere vyrobené v rovnakom prevedení ako dvere vnútorné, pričom však majú extrémnu odolnosť voči pôsobeniu vody, takže sa osadzujú do sáun a bazénov.

Od septembra 2014, je v Bratislave na Pestovateľskej 13 pre zákazníkov k dispozícii Sapeli Centrum. Je to nová koncepcia predaja výrobkov Sapeli a jej cieľom je poskytovať ako širokú ponuku všetkého, čo sa v Sapeli vyrobí, tak aj bezchybný servis – zameranie, montáž, dopravu a prípadne konzultáciu bytového architekta, ktorý k Sapeli neoddeliteľne patrí.