Stereotypy, rutiny. Tieto slová pozná každý z nás. Raz za čas nás prepadne pocit, že sa všetko stále opakuje a všetko vyzerá rovnako. Zatiaľ čo niekto má rutiny rád, iný ich nemôže vystáť.

Môže sa nám to stať aj doma. Máte už príliš dlho doma nejakú pohovku, ktorá sa vám na pohľad už zunovala? Nemusíte hneď kúpiť novú, stačí ju obliecť do nového šatu. Začnime postupne. Ako sa dá obliecť nábytok? Nábytok obliekame alebo ho minimálne dopĺňame rôznymi textilnými materiálmi.

  • Obývacia izba

Najväčšiu plochu v izbe najčastejšie zaberá pohovka. Nezáleží na tom, či máte obyčajný gauč, alebo štýlovú rohovú sedaciu súpravu. Princíp je rovnaký. Ak chcete vidieť trochu zmeny, základom je, že prinesiete trochu farby, najlepšie svetlej. Preto ak máte šedú pohovku, skúste ju doplniť bielymi dekami, farebnými kvetovanými látkami alebo aj niečím iným, čo vám napadne.

  • Spálňa

V spálni je to oveľa jednoduchšie. Skúste začať s novými obliečkami. Môžete vyskúšať niečo úplne nové. Môžete napríklad zvoliť iný typ materiálu než ten, z ktorého bežne obliečky kupujete. Medzi obľúbené materiály patrí napríklad satén. Vaša posteľ by mala byť pohodlná už len na pohľad. Nezabudnite aj na plachtu, ktorá všetko len doladí.

  • Kúpeľňa

V kúpeľni budete potrebovať trošku viacej fantázie, avšak nebojte sa, zvládnete to. Na okná zaveste farebné záclony alebo závesy. Staré uteráky, z ktorých trčia nitky, vymeňte za nové. Nájdite tiež pre uteráky priestor, aby neboli len tak voľne pohodené.

  • Detská izba

Môžete prekvapiť svoje dieťa a rovnako mu vymeniť obliečky za nejaké iné, nové. Posteľ tak bude vyzerať úplne inak. Môžete mu na posteľ kúpiť ešte nejaké pekné vankúše, čím celú posteľ ešte viacej zútulníte.

Niekedy stačí málo, nemusíme ani meniť základnú časť, ale stačí nám ju na pohľad zmeniť a hneď sa nám bude viacej páčiť! Ak vám však takéto oživenie nepomôže, poobzerajte sa po nových kusoch nábytku a vynovte si bývanie. Autor: Photographee.eu, Foto: Shutterstock.com