Minimalistický vzhľad, príjemný pocit na dotyk a ľahká údržba… Nielen tieto výhody predstavuje matný nábytok, ktorý dominuje svetu interiérov.

A pritom sa nemusí nutne jednať o záležitosť, ktorá zasiahne hlboko do peňaženky a navyše, nábytkové plochy v neobyčajnom mate si možno dopriať aj s fóliami.

Supermat T.classic

Fólie sú najpoužívanejším nábytkovým povrchom. Sú známe svojou ľahkou údržbou a širokou škálou farebných prevedení. Ich výrobcovia v duchu posledných trendov však povýšili klasické matné varianty na supermatné, čím vznikol nielen dizajnový, ale aj praktický povrch.

„Fóliové dvierka T.classic v supermatnom dekóre sa oproti iným matným fóliám vyznačujú veľmi nízkou odrazivosťou svetla, čo podčiarkuje ich hlboký a na dotyk príjemný mat, ktorý si podmaní nábytkové plochy naprieč celým interiérom,“ uvádza Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, tradičného výrobcu nábytkových dvierok a panelov, a pokračuje: „Navyše sú dvierka T.classic praktické a nie je dôvod sa báť ich využiť aj v náročných podmienkach v kuchyni či v kúpeľni. Ich základom pre výrobu je totiž jemná MDF doska, na ktorú sa nalisuje PVC fólia, ktorá v podtlaku úplne presne obopne dvierka nielen z pohľadovej strany, ale aj zo všetkých štyroch bočných strán. Vďaka jedinému spoju pri dvierkach T.classic na zadnej strane je vonkajšia hrana chránená pred prenikaním vlhkosti i zanášaním nečistôt, čo výrazne uľahčuje údržbu dvierok.“

Mat s fóliou ULTRA

Ďalší variant matných fólií, ktoré lahodia nielen oku, ale aj rukám, predstavuje atraktívna novinka minulého roka – fólie ULTRA, s jedinečným povrchovým zrnením. Decentná fólia ULTRA z radu T.classic svojim vzhľadom evokuje jemnosť prachového piesku, ktorý si zachováva nevšedne príjemný pocit pri dotyku. „Okrem atypického, jemne zrnitého vzhľadu s extrémnym matom, prináša fólia ULTRA rýdzo funkčné schopnosti. Od iných nábytkových fólií sa odlišuje podstatne vyššiu schopnosťou odolávať mechanickému poškodeniu a na povrchu nezostávajú odtlačky prstov“ dodáva Martin Dusík. Na výber je z troch farebných prevedení – autentický betón grafit, striebristá perleť a sýto čierna farba pre perfekcionistov a vyznávačov triezveho dizajnu. Minimalistický vzhľad a praktickosť si navyše vyslúžili prestížne ocenenie RED DOT, tak prečo ich nevyužiť aj vo svojom domove? Viac na www.trachea-dvierka.sk