Kam idete, keď si chcete vybrať dizajnovú kľučku či madlo? A kvalitné kovania pre sklenené či posuvné dvere? Koho sa opýtať na kvalitu, vlastnosti a opravu kovania? A pritom je to také dôležité – najmä, ak niečo nefunguje čí neplní vysoké nároky bezpečnosti.

Dverné a okenné kovania, kľučky, madlá sú súčasťou ako interiéru tak aj exteriéru. Dotvárajú celok, sú dizajnovým prvkom a môžu podporiť celkový vzhľad a dojem. Dôraz sa kladie na bezpečnosť, funkčnosť, kvalitu a dizajn. Kovania sú aj dôležitým architektonickým elementom v danom objekte.

Pred kúpou si musíme položiť nasledovné otázky: aké vlastnosti má mať kovanie? Aké sú požadované rozmery? Akú farebnosť a materiálové prevedenie by mali mať? Aký máme rozpočet? Nemusíte byť expertom v danej oblasti, stačí vedieť, že existuje miesto, kde vám radi poradia.

Takýmto miestom je práve slovenská spoločnosť MP KOVANIA. Okrem nekonečného výberu kľučiek zákazníci dlhodobo oceňujú výborné poradenstvo a dostupnosť náhradných dielov. Náhradná pružinka za pár centov niekedy totiž zachráni jednu kľučku a odvráti hrozbu výmeny všetkých kovaní v celom dome, aby tvorili ladiaci dizajnový celok. V systémoch posuvných dverí alebo sklenených stien či kúpeľňových doplnkov existuje taktiež množstvo noviniek a dizajnových „vychytávok,“ ktoré otvárajú nové možnosti tvorby interiéru. Potrebujete teda skúseného znalca, ochotný servis a stabilného dodávateľa.

Spoločnosť MP KOVANIA je dlhodobo lídrom na trhu v segmente kovaní na Slovensku a v Českej republike. Ponúka široký sortiment od renomovaných európskych firiem v tradične vysokej kvalite. Keďže oblasť kovaní ponúka potenciál na trhu v architektonickej a dizajnovej oblasti, spoločnosť pracuje na nových priestoroch. Aktuálne prebieha výstavba nového showroomu v Bratislave na križovatke ulíc Rožňavská a Nová Rožňavská, kde svoje miesto nájdu zastúpenia inovatívnych, dizajnových produktov a moderné predajné a popredajné služby v príjemnom prostredí.

V novom showroome bude viac priestoru i pre odbornú verejnosť – projektanti, architekti, dizajnéri či investori sa môžu nechať obslúžiť priamo odborným personálom, ktorý im ochotne na mieste poradí. Na pravidelnej báze tu budú prebiehať odborné workshopy a prezentácie za prítomnosti samotných výrobcov a dodávateľov.

Spoločnosť MP KOVANIA je rodinná firma založená v roku 2002. Má vybudovanú stabilnú sieť zákazníkov z radu významných výrobcov a predajcov dverí, predajcov kovaní, architektov, interiérových štúdii a developerov. Cieľom je ponúkať a prezentovať vysoko kvalitné a hodnotné produkty, s kvalitným predajným servisom a príslušnou technickou podporou.