Počas teplých dní nie je nič lepšie ako relax v záhrade. Poradíme vám ako si ho môžete s celou rodinou a priateľmi ešte viac spríjemniť.

Ak máte aspoň kúsok vlastnej záhrady, určite v nej trávite v lete viac času ako pod strechou. Niekomu sa v nej dobre oddychuje na lehátku, monhým v tieni altánku lepšie chutí jesť, iný zas rád relaxuje pri kosení trávy či pestovaní zeleniny.

Letné stolovanie

Fantázii a vkusu sa pri prestieraní medze nekladú. Faux pas sa nedopustíte, ani ak použijete plastový riad. Dôležitejšie je, aby bol stôl umiestnený na príjemnom mieste a v tieni  Dopriať si môžete farebné doplnky a stôl doplňte kyticou čerstvých kvetov.

Naša rada

Ideálnym miestom na stolovanie sú terasy.  Sú blízko domu a ak sú kryté voči dažďu, môžete si na nich využívať aj bežný nábytok z interiéru a vytvoriť si tak pohodnú jedáleň na čerstvom vzduchu.

Grilpárty

Grilovanie je jednou z najobľúbenejších príprav jedla. Je rýchle a jeho vôňa a príchuť je nezameniteľná. Je aj dobrou príležitosťou pozvať hostí a posedieť si v záhrade. Na gril môžete hodiť čokoľvek od zeleniny, rýb, syra až po ovocie.

Oddychujte po svojom

Ak sa chcete osviežiť, ideálne je mať v záhrade vlastný bazén, ale ak si radi zdriemnete po dobrom obede, poobzerajte sa po hojdačke alebo závesnej sieti.

Pohodlný nábytok

Do každej záhrady patrí aspoň pár kusov záhradného nábytku.  Pri správnom ošetrovaní najdlhšie vydrží kvalitný nábytok z dreva, najmä exotického. Praktický je sklápací alebo stohovateľný – šetrí miesto keď ho nepotrebujete a zároveň je kedykoľvek „v pohotovosti“.

Ako z rozprávky

Čo by to bolo za záhradu ak by v nej chýbali chodníčky, zákutia a pestrofarebné záhony kvetov, ktoré do nej prinášajú počas celej sezóny farby, vône a hravosť. Vyvarujte sa však neprehľadnej rozmanitosti druhov. S menším počtom rastlín a s prihliadnutím na obdobie ich kvitnutia a farebnosť môžete docieliť obdivuhodný výsledok.