Sedačka je dôležitá súčasť obývačky. Trávime na nej dlhé jesenné i zimné večery a usádzame na ne aj návštevy. Životnosť sedačiek je však výrazne obmedzená, nakoľko prevláda počet obchodných domov, ktoré predávajú síce lacné, ale zato nekvalitné sedacie súpravy s krátkou životnosťou.

Neutrálne prevedenie

Pri výbere novej sedačky je potrebné zohľadňovať farebné prevedenie poťahovej látky sedačky. Ak sa rozhodneme investovať napríklad do kvalitných slovenských sedačiek, mali by sme si vyberať také, ktoré si vieme predstaviť mať v obývačke nielen o rok, dva, ale napríklad aj o desať. Odporúča sa vyberať neutrálne prevedenie novej sedačky. Svetlá sivá, tmavá sivá, čierna, béžová a hnedá sú farby, ktoré sú nadčasové a nepodliehajú trendom. Môžete ich mať v interiéri aj o desať rokov a nebudete sa musieť báť, že by boli nemoderné.

Vhodný typ sedačky

Okrem neutrálneho farebného prevedenia je veľmi dôležité dbať na výber vhodného typu sedačky. Výber budete prispôsobovať aj rozmerom miestnosti, ale aj k priestorom, ktoré máte k dispozícii. Vo všeobecnosti je najväčší záujem práve o rohové sedacie súpravy. Do veľkých obývačiek prepojených s kuchyňou a jedálňou sa ale tieto sedačky nehodia. Práve do takýchto obývačiek by ste mali uprednostňovať skôr sedačky v tvare U. Často krát si ale zákazníci vyberú konkrétne typy, len im veľkostne príliš nepasujú. Vtedy prichádza do úvahy jedine možnosť výroby moderných sedacích súprav na mieru.

Ak si chcete nájsť sedačku, ktorá vám bude pasovať k ostatnému vybaveniu, uprednostňujte farebne neutrálne sedačky a vyberte si vhodný typ sedačky, ktorý vám do miestnosti podľa rozmerov bude pasovať. Zároveň odporúčame držať sa pravidla kombinácie troch farieb. To znamená, že v miestnosti by mali dominovať dve neutrálne farby a k nim by mala ladiť jedna výraznejšia farba. Skvelou kombináciou je napríklad kombinácia sivej farby, béžovej a kaki zelenej. Autor: Mariana D, Foto: Shutterstock.com