Eleonora Pratelli vníma snívanie ako stimul na úspešnú realizáciu nových nápadov. Sny považuje za nutnosť pri dosahovaní osobných aj pracovných cieľov. Jej životným mottom je, že všetko je možné. Nech sa páči, nazrite do osobného a pracovného života tejto výnimočnej ženy.

Eleonora nám otvorila dvere do chrámu svojej kreativity. Na prvý pohľad vidieť, že má rada jednoduché a vyvážené veci, ktoré sa však vyznačujú eleganciou a osobitosťou. Miluje minimalistický štýl a prostredie s peknou vôňou. Naša hostiteľka uprednostňuje nábytok a doplnky s čistými líniami, no pri zariaďovaní svojho domova aj pracoviska nikdy nič neponecháva na náhodu. Každý prvok v interiéri volí tak, aby celok vytváral dokonalú rovnováhu. Preferuje dobrý vkus a originalitu. Miluje knihy, obrazy a umelecké predmety, ktoré celoživotne obdivuje. Umenie považuje za nekonečný zdroj inšpirácie.

Nie slová, ale činy 

Silný charakter a nekonvenčná osobnosť. To je hlavná charakteristika Eleonory Pratelli, zakladateľky a riaditeľky Suite 19 – poradenskej agentúry pre talenty a značky, ktorá sa špecializuje na módu, film a hudbu. Tým, ktorí chcú pracovať v tejto oblasti vždy hovorieva, aby boli zvedaví, aktívni a informovaní. Informácie a zvedavosť považuje v osobnom živote i v kariére za nevyhnutnosť. Naša hostiteľka založila svoju agentúru pred 25 rokmi. Celé tie roky žije medzi Rímom a Milánom – medzi dvoma stimulujúcimi mestami, ktoré jej vždy poskytovali skvelé zázemie. Rím je miesto, kde stretla manžela, v ktorom vybudovala základy svojej firmy, zatiaľ čo Miláno považuje za kozmopolitné mesto, ktoré diktuje trendy a štýl. Eleonora je pracovitá a pozitívna žena, ktorá však nerada o sebe hovorí. Nie náhodou si vybrala povolanie, kde nie sú dôležité slová, ale činy. Spolu s Westwing sme prijali jej pozvanie na návštevu a nazreli do jej súkromného a pracovného života.

Tajomstvo úspechu

Naša hostiteľka hovorieva, že to, čo robí vec alebo osobu vizuálne príťažlivou, je hlavne charakter. Podľa Eleonory tajomstvo úspechu, ako urobiť priestor jedinečným, je v správnom výbere nábytku a dekorácií, ktoré vystihujú osobnosť majiteľa. Či sa jedná o domácnosť alebo pracovisko. Naša hostiteľka má aj vo svojej kancelárii veľa osobných predmetov a detailov, ktoré vyjadrujú jej povahové črty. V jej kancelárii sa nachádzajú kúsky, ktoré odzrkadľujú jej starostlivý a ochranársky charakter. Tiež vášeň, podnikavosť a odhodlanie, vďaka ktorým dosahuje svoje ciele. Podľa úspešnej podnikateľky je stôl stredobodom každého pracoviska a verne vyjadruje, kto je jeho majiteľom. Preto podľa Eleonory je dôležité zo stola skryť všetko, čo by na ňom mohlo spôsobovať chaos a neporiadok. Za dôležité považuje aj viaceré iné detaily – pôsobivú stolovú lampu či kyticu živých kvetov. V jej pracovni nemôže chýbať ani sviečka a krásna vôňa.

Interiér s charakterom

Cez okná vidí naša hostiteľka magický Rím a vo vnútri sa nachádza interiér, ktorý tvoria elegantné detaily, vrátane maľovaných stropov s originálnymi motívmi. Tiež moderné akcenty – luxusné tapety, vitráže a štýlový minimalistický nábytok. Na návšteve u Eleonory je nemožné nebyť očarený. Naša hostiteľka sa obklopuje len takými vecami – nábytkom a dekoráciami, v blízkosti ktorých sa cíti pohodlne a príjemne. Vie, že aj materiály, tvary a farby odrážajú jej osobnosť, že reprezentujú jej cítenie a myslenie. Preto pri zariaďovaní volí iba také kombinácie, ktoré pôsobia elegantne a vkusne. Pri zariaďovaní nachádza inšpiráciu najmä vo svojom okolí a v ľuďoch, s ktorými sa rada stretáva. No vždy sa riadi svojim prirodzeným inštinktom a nebojí sa byť odvážna. Má rada kontrast – svetlé zrkadlá a tmavé rámy. Uznáva netradičné kombinácie materiálov – kov, mramor a zamat, ktoré však spolu v interiéri vytvárajú harmóniu. Za svoju „posadnutosť“ pri zariaďovaní považuje tapety. Tie Eleonora vášnivo miluje a tieto osobité kúsky volí do každého priestoru, v ktorom býva či pracuje. Foto: WESTWING