Trendy dnešných dizajnérov sa predbiehajú v použití originálneho štýlu. V mnohých prípadoch však platí staré a zlaté pravidlo, že menej je niekedy viac. Tento fakt sa skutočne aj potvrdzuje a všimnúť si to môžeme v nejednom interiér a exteriéri. Ľudia sa začínajú zbavovať zbytočných vecí a preplnené priestory dostávajú stopku.

Pohodlie a luxus v prírode

Podobne to platí aj pri zariaďovaní vonkajších priestorov. Najmä v letných mesiacoch sa snažíme si preniesť aspoň kúsok pohodlia a luxusu z obývacej izby von. Túžime po terase, ktorá tieto podmienky splní do najmenšieho detailu. Zariadiť sa dá veľmi jednoducho a nepotrebujete k tomu nič len jednu základnú vec, kvalitný povrch.

Materiál, ktorý sa postará o všetko

Travertín je materiál, ktorý sa dnes vo veľkom používa. Na realizáciu travertínovej terasy je skutočne ideálny. Jeho prednosti sa v stručnosti nedajú ani celkom dobre popísať, no základom ostáva, že je to flexibilný materiál. Vyniká svojím vzhľadom, odolnosťou a trvácnosťou.

Prečo travertín?

Použitím travertínu získate dobrý pocit. Terasa, ktorá bude obložená s týmto prírodným kameňom získa okamžite na hodnote, pretože tento povrch pôsobí naozaj luxusným dojmom, čo sa veľmi často využíva aj pri reprezentatívnych sídlach. Travertín je odolný a dobre slúži aj v podmienkach vonkajšieho prostredia. Nemá žiadnu nasiakavosť, odoláva vlhkosti a jeho pevnosť je veľmi veľká.

Jeho hodnota spočíva v tom, že ani v priebehu rokov nestráca na svojom vzhľade. Má zaujímavú štruktúru a je takmer bezúdržbový. Toto všetko sú vlastnosti, ktoré využijete aj pri spomínanej stavbe terasy. Jednoduchý štýl minimalizmu je vďaka travertínu veľmi jednoduché dosiahnuť. Jeho akumulačná schopnosť je pre exteriér ako stvorená, čo sa pri terase naozaj zíde.