V súčasnosti je to výrazný prvok, ktorý sa stáva súčasťou a predmetom dizajnérskej práce. Výsledkom je potom jeden ucelený a zároveň prepojený priestor, ktorý vyniká svojou atraktívnosťou, praktickou stránkou a zároveň aj reálnou využiteľnosťou.

Dôležitá je dobrá kombinácia

Aby ste si mohli tento štýl aplikovať do vašich podmienok, mali by ste si premyslieť výber vhodného nábytku a doplnkov. V otvorenom priestore nie je žiadne obmedzenie a často ani súkromie, no šikovne sa niektoré časti dajú zamaskovať práve vhodnou kombináciou sektorového nábytku.

Flexibilnejší je sektorový nábytok

Nábytok by mal byť maximálne jednoduchý a ponúkať v priestore veľkú variabilitu. Presne takýmto štýlom disponuje sektorový nábytok. Jeho umiestnenie je naozaj všestranné. Už zo samotného názvu vyplýva, že sa ním dajú vytvárať špeciálne zóny-sektory, ktoré sú práve pre otvorený priestor charakteristické.

Plní niekoľko dôležitých funkcií

Do otvorených priestorov sa hodia aj špeciálne poličky, ktoré dokážu určitým spôsobom deliť miestnosť a zároveň ju nechajú vzdušnú. V malých bytoch sa otvorenému priestoru dizajnéri venujú asi najviac. Z jednej veľkej plochy musia urobiť obývačku, kuchyňu a spálňu. V takomto prípade sa musí voliť nábytok do spálne podľa dostupných priestorových možností a samozrejme s tým, že sa dá veľmi efektne skryť a zamaskovať.

Vieme, že nie všetci majú na to dostatočné podmienky a ekonomická situácia nemusí byť vždy ideálna. Zariadenie takýchto otvorených priestorov sa hodí skôr pre mladšie ročníky, ideálne bez detí, ktoré v opačnom prípade potrebujú svoje súkromie. Ako veľmi dôležitý faktor pri takýchto interiéroch je aj farba. Nemala by byť príliš tmavá, vďaka čomu sama o sebe dokáže v rôznych odtieňoch rozdeliť miestnosť na určité zóny.