Miestnosť, kde trávime pomerne veľa času, má poskytovať maximálne pohodlie. Či vtedy, keď sa vrátime domov z práce a chceme si vychutnať kávičku v pohodlí, alebo keď prijímame návštevy a chceme ich usadiť do obývačky, kde sa budú cítiť komfortne.

V súčasnosti sa interiérové trendy prikláňajú hlavne k minimalizmu. Škandinávsky štýl, minimalistický štýl učaroval rôznym vekovým kategóriám, preto sa nemôžeme čudovať, že keď prídeme do bytu mladej rodiny, alebo do rodiny, ktorej členovia sú v strednom veku, že majú interiér zariadený v minimalistickom štýle. Minimalizmus v moderných obývačkách charakterizujú predovšetkým tieto veci.

Svetlá podlaha

Moderné obývačky zariadené v minimalistickom štýle majú svetlé podlahy. Či už sa jedná o luxusné vinylové podlahy, alebo o lacné laminátové podlahy, mali by byť svetlej farby a nemali by byť prekrývané veľkými kobercami. Jediným prípustným kobercom v obývačke by mal byť dlhovlasý kusový koberec svetlej farby, nie však rovnakej, v akej je farba podlahy. Ak si vyberiete svetlú podlahu v odtieni buk, odporúčame vám pod konferenčný stolík dávať svetlý huňatý koberec, ktorý nebude príliš presahovať veľkosť konferenčného stolíka. Uprednostňujte kombináciu sivej farby a bielej či smotanovej.

Nízky nábytok

Minimalizmus v moderných obývačkách je okrem svetlej podlahy rozpoznateľný podľa nízkeho svetlého nábytku. Menšie skrine, menšie množstvo častí obývacej steny sú vhodné do obývačky, ktorá má byť minimalisticky zariadená.

Neprepĺňajte obývačku veľkým množstvom nábytku a vôbec nevyberajte veľké skrine, ktoré sú súčasťou mnohých obývacích zostáv. Nízky minimalistický nábytok svetlej farby perfektne vynikne aj v obývačkách, v ktorých sú modernejšie drevené parkety. Drevo je prvok, dominantný prvok minimalistického štýlu. Všetko s nádychom dreva je v domácnostiach zariadených v minimalistickom štýle vítané. Autor: Vadym Andrushchenko, Foto: Shutterstock.com