Nie každá dáma sa môže pochváliť samostatným šatníkom, v ktorom má dostatok priestoru pre všetko oblečenie. Takýto luxus sa väčšinou týka rodinných domov. A čo byty? Tam je spravidla potrebné vymyslieť uloženie oblečenia inak.

V typickom byte slúžia na uloženie oblečenia priestranné šatníkové skrine. Kde je ich miesto? Jednoducho povedané tam, kde je na ne priestor. Úložné priestory sú obvykle v spálni, ale výnimkou nemusia byť ani predsiene a obývacie izby – ak ide o menšiu skriňu.

Nie každý má priestor na to, aby mal šatníkovú skriňu v spálni

Obzvlášť v menších bytoch si nenavyberáte a musíte rozumne využiť každý voľný priestor, ktorý máte k dispozícii. Preto nie vždy oblečenie skladujeme tam, kde by to bolo najpraktickejšie, ale aj tam, kde je to možné. Či máte šatníkovú skriňu v spálni, prípadne menšiu v obývačke, až na ich veľkosť sa toho príliš nemení. Väčší rozdiel nastáva, keď chcete mať šatníkovú skriňu v predsieni. Vtedy musí slúžiť ako typická šatníková a zároveň aj ako predsieňová skriňa.

Na čo myslieť pri výbere šatníkovej skrine do predsiene?

Predsieňové skrine alebo všeobecne predsieňový nábytok má slúžiť hlavne na odkladanie búnd, kabátov a obuvi. V predsieni je potrebné tiež zrkadlo, v ktorom môžete pred odchodom z domu naposledy skontrolovať svoj výzor a priestor na sedenie, ktorý uľahčí obúvanie a vyzúvanie.

Pri výbere šatníkovej skrine do predsiene treba myslieť na bundy/kabáty a obuv. Vyberte si preto dostatočne členitú skriňu s ideálnym mixom policovej časti a časti na vešanie. Pri tomto „mixovaní“ zohráva dôležitú úlohu váš štýl ukladania oblečenia. Ak oblečenie vo väčšej miere skladáte, budete potrebovať rozľahlejšiu policovú časť. Pokiaľ oblečenie skôr vešiate, budete potrebovať viac priestoru na vešanie. Autor:: Jantsarik, Foto: Shutterstock