Organizovanie svadby nie je jednoduchá záležitosť. A neplatí to len v súčasnom pandemickom období, platilo to aj predtým. Svadba je celkom náročný proces a to nielen ohľadom organizačnej stránky, ale aj finančnej.

Nevesty chcú vyzerať dokonale a ženísi tiež nechcú zaostávať. Symbolom manželského zväzku sú svadobné obrúčky. A tie tiež dokážu výrazne navýšiť rozpočet. No namiesto diamantových náušníc si nevesty môžu pre tento veľký deň kúpiť pekné Swarovski náušnice a hneď bude ušetrená určitá suma. Ale ušetriť sa dá aj na samotných obrúčkach.

Máte v rodine staršie zlaté šperky?

Jedným zo spôsobov je, že pár zozbiera staré zlaté rodinné šperky, ktoré majú v rodine a nikto ich už nenosí. Čo s nimi? Snúbenci ich donesú do zlatníctva – do výkupu a hodnotu týchto šperkov dostanú v podobe zľavy na svadobné obrúčky. No pekné obrúčky nie sú len zlaté.

Ak však chcete na obrúčkach ušetriť a nemáte v rodine takto použiteľné zlato, potom jedinou možnou cestou bude urobiť kompromis a namiesto zlata zvoliť obrúčky z iného materiálu. Takýmto ideálnym materiálom pre vás môže byť chirurgická oceľ.

Chirurgická oceľ je cenovo dostupná

Obrúčky z chirurgickej ocele sa po vizuálnej stránke najviac podobajú strieborným obrúčkam. Chirurgická oceľ je však tvrdšia, za svoju kvalitu sa rozhodne nemusí hanbiť a nemá sklon k začerneniu, čo je pri striebre bežným javom. A predstavuje výhodu aj pre alergikov.

Pri výrobe šperkov zo spomínaného striebra, ale aj zo zlata, sa zvykne používať tiež nikel. A tá dokáže vyvolávať alergické reakcie. Šperky z chirurgickej ocele môžu byť naopak vyrobené aj bez niklu, aj keď to nie je úplným pravidlom.

Vám však ide o šetrenie, no nie? A práve preto spomíname chirurgickú oceľ. Nie je drahým kovom a tak je cenovo dostupnejšia nielen ako zlato, ale aj ako striebro. I keď pri niektorých konkrétnych šperkoch môže nastať výnimka a šperk z chirurgickej ocele bude drahší, ako strieborný.

Vo všeobecnosti však platí, že ak porovnáte dva šperky v podobnej cenovej relácii, ten z chirurgickej ocele bude odolnejší. Výhodou šperkov z chirurgickej ocele je aj množstvo farieb, tvarov a dizajnových prevedení, z ktorých si vyberie zaručene každý. Autor: Oleksandr, Foto: Shutterstock.com