V detskej izbe najskôr deti len spia, potom po nej lozia a hrajú sa v nej. Až neskôr sa vo svojom kráľovstve učia a vítajú v ňom svojich kamarátov. Detská izba je multifunkčný priestor, ktorý musí veľa vydržať.  

Tak, ako všetko, aj steny v detskej izbe by mali spĺňať určité kritériá. Reč nie je len o estetickej stránke miestnosti, ale aj o psychike detí, na ktorú farby priamo pôsobia. Veľmi živé deti potrebujú skôr upokojujúce farby – zelenú alebo modrú. Pokojným deťom zasa prospeje žltá, oranžová či jemný odtieň červenej. Bábätkám sa páčia pastelové tóny, no krikľavým farbám sa treba v detskej izbe vyhnúť.

Čím vymaľovať detskú izbu?

„Pri maľovaní detskej izby odporúčam siahnuť po umývateľnej farbe,“ hovorí Matúš Medveď z Primalexu. „Dnes máme v ponuke také nátery, ktoré umožňujú zotrieť škvrny jednoducho, iba pomocou hubky a saponátu. Ide o farby radu Primalex Ceramic. Pre lepšiu predstavu by som tento náter vlastnosťami prirovnal ku keramickému povrchu, ktorý je však paropriepustný a nezabraňuje stenám dýchať.“ Farba obstojí aj pri najhorších škvrnách – pri fľakoch od fixiek, oleja, kečupu, cvikly či čučoriedok. 

Vhodná aj pre alergikov

Farba je určená na maľovanie stien a stropov z minerálnych omietok, sadrokartónových priečok a drevotrieskových dosiek, ktoré sú vystavované aj zvýšenej záťaži. Ide nielen o detské izby, ale aj o priestory škôl, škôlok a iné. Navyše, farba je hypoalergénna, vhodná aj do miestností, kde sa zdržiavajú alergici. Vylepšený rad celkovo 23 farebných aj bielych náterov Primalex Ceramic si udrží aj po čistení pôvodný odtieň a stálofarebný vzhľad. Nájdete v sietí predajní DOM FARIEB alebo v e-shope www.domyfarieb.sk.