Akú obuv nosiť v zime? To je otázka na mnohé ženy. Počas zimy je totiž oveľa viac, ako po zvyšok roka potrebné, aby sme sledovali počasie a na základe toho si vyberali vhodné outfity a obuv.

Zimná obuv musí spĺňať oveľa náročnejšie kritéria, čo sa „funkčnej“ stránky týka, než obuv jesenná či jarná. No neboli by sme to my ženy, keby sme nedávali dôraz aj na vzhľad. Aj v zime predsa chceme vyzerať skvelo, od hlavy až po päty. Spĺňa vaša obuv potrebné vlastnosti do zimy? Ak nie, radšej si kúpte novú.

Zimná obuv musí zvládnuť nástrahy tohto ročného obdobia

Prvou podmienkou, ktorú musí každá zimná obuv spĺňať je pochopiteľne to, aby udržala nohy v teple. Určite ste už viackrát počuli, že zima ide od nôh. A tak aj od výberu obuvi závisí, či vám bude chladno, alebo nie. To znamená, že obuv bez zateplenia do zimného počasia nepatrí!

Ďalším nebezpečenstvom, ktoré nám hrozí počas zimných mesiacov, je všadeprítomný ľad a riziko pošmyknutia. To je najrýchlejšia cesta, ako si v zime spôsobiť úraz. Protišmyková podrážka by tak mala byť súčasťou všetkých vašich zimných dámskych čižiem a iných topánok. A ak je zima nielen mrazivá, ale zároveň bohatá na snehovú nádielku, povrch vašej obuvi musí byť nepremokavý. Mať mokré nohy celý deň, to zaváňa chorobou.

Nemyslite len na vzhľad, ale aj na komfort a bezpečnosť

Čo je vo všeobecnosti na dámskej obuvi prvok, ktorý pridáva na ženskosti? Jednoznačne opätok! A preto sa ho mnohé ženy nechcú vzdať ani vtedy, ak majú ísť von do snehu. Na denné nosenie však nie je vhodný opätok vyšší ako štyri centimetre.

Ak chcete silou mocou vyšší, o to viac dbajte na protišmykovú podrážku a celkový strih čižiem. Dbajte tiež na to, aby obuv bola schopná ochrániť vašu nohu aj v prípade pádu. Skvelou alternatívou sú zimné topánky na platforme.

V posledných rokoch dostávajú sa dostávajú do módy dámske snehule. Tie poskytujú pohodlnejšiu alternatívu k spomínaným čižmám. A keďže sú populárne, vyrábajú sa v rôznych prevedeniach – od výmyslu sveta. Nedajte sa však strhnúť módnymi trendmi a vyberajte si snehule s dostatočne pevnou podrážkou a z kvalitných nepremokavých materiálov. Autor: llaszlo, Foto: Shutterstock.com