Iba 1% zo všetkých hotelov na celom svete získa od medzinárodnej spoločnosti TripAdvisor každý rok
Travelers’ Choice Awards. Rodinný Hotel**** Liptovský dvor ho získal 5. raz po sebe. Vyskúšali sme osobne!

Už dlhšie som cítila, že potrebujem vypnúť, oddýchnuť si od práce, rušného mesta, nadýchať sa čerstvého vzduchu a aspoň pár dní len tak nič nerobiť. Do hotela plného ľudí sa mi ale nechcelo ísť, ani na chatu, kde by som zasa bola úplne sama, a navyše, musela by som variť.

liptovsky dvor
Ideme!
„Vygúgli s najčarovnejšie miesta na Slovensku“ poradil mi syn a o chvíľu som referovala: „… rozprávková dedinka pri potoku, krásne hory, lesné chodníčky, termálna voda… a ešte tu píšu, že ponúkajú súkromie a pritom komfort 4-hviezdičkového hotela. Ideme!“

Voda len pre dvoranov
Na druhý deň nás okrem milej recepčnej pred vchodom vítal aj dedko s babkou vyrezaní z dreva, ktorí deň čo noc sedia na lavičke a strážia celý dvor. S kľúčom v ruke sme cez mostík prišli k našej chalúpke a hneď ako sme vošli dnu, vdýchla na nás neskutočná pohoda. Všade čistúčko,  pri kozube pripravené drevo, na stole fľaša s vodou a lístočkom, na ktorom bolo napísané: „Dvorania pijú horskú pramenitú vodu z Liptovského Jána. Na zdravie!“. Drobné detaily a maličkosti, na ktorých si dali záležať vidieť na každom kroku.

liptovsky dvor
Bože tu je krásne!
Na poschodí ma očarili dve najútulnejšie spálne, aké som kedy videla. Pohodlné postele, voňavé obliečky, mäkké vankúše. Otvorila som okenice a zhlboka som sa nadýchla. „Bože tu je krásne!“ V diaľke sa naháňali deti, po ceste prefrnkol cyklista a mladí zaľúbenci si hrkútali na lavičke. Nikto nikoho nerušil, naokolo vládol božský pokoj. Presne to, po čom som túžila. Žiadne starosti. Kedy a kde má bežný smrteľník možnosť to zažiť? Len tak v tichu pozorovať ľudí, vtákov, oblohu…

liptovsky dvor
Načo ísť do tramtárie?
Od tej chvíle som sa nemohla zbaviť myšlienky načo ľudia cestujú do zahraničia, keď na Slovensku je tak krásne. Okrem nádhernej prírody a čerstvého vzduchu nás tu čakalo komfortné ubytovanie, dobré jedlo a kopec možností ako využiť čas. Požičajú vám tu bicykle, môžete si zahrať tenis, volejbal… Ak patríte k ľuďom, ktorí uprednostnia relax, k dispozícii je bazén, sauna a masáže a dokonca aj drevená kaďa pri potoku, v ktorej si môžete posedieť dokonca aj v zime.

Lepšie ako doma
Nudiť sa tu nebudete, dokonca ani keď nevyjde počasie. V lobby bare sú spoločenské hry od výmyslu sveta a knižnica. Ale ak chcete mať svoj kľud, v chalúpke je všetko zariadené tak, aby ste sa cítili lepšie ako doma. Veď nie každý má v byte živý oheň, zurčiaci potok pod oknami, ohnisko, kde si môžete opekať. Navyše, nemusíte upratovať a k dispozícii máte aj hotelový servis, ktorý vám prinesie jedlo priamo na stôl do vašej obývačky… a možno aj do postele!

liptovsky dvor
Tajomstvo dobrej kuchyne
Aj keď sme sa cez deň túlali po okolí a obedy sme si dali na salaši, raňajky a večere sme si dopriali v štýlovej reštaurácii. Na prvý hlt bolo cítiť poctivú kuchyňu, v ktorej sa varí výsostne z čerstvých surovín od overených, prevažne lokálnych dodávateľov. Náš čašník započul ako vychvaľujeme obyčajné párky, a prezradil nám, že výrobcu osobne pozná. Keď sme chceli vedieť odkiaľ majú chlieb, aby sme si mohli kúpiť aj domov, dozvedeli sme sa, že si časť pečú sami. Už len kvôli nemu by som sa sem rada vrátila!Taký bol dobrý.

liptovsky dvor
So srdcom na dlani
Nebeským gastronomickým zážitkom a hotovým umeleckým dielom bolo aj každé jedlo, ktoré sme si objednali. Vďaka za to patrí šéfkuchárovi Petrovi Brachovi, ktorý dokáže premeniť obyčajné suroviny na výnimočné jedlo, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. A super je, že tak ako aj ostatní z personálu, príde medzi hostí, sadne si, len tak s nimi podebatuje, občas poradí. Aj majitelia sa k vám správajú akoby ste boli dlhoroční kamaráti. Skrátka, všetkým záleží na tom, aby hostia odchádzali spokojní a denne vkladajú srdce i svoju dušu do toho, aby všetko fungovalo tak ako má. Cítiť to naozaj na každom kroku.

liptovsky dvor
Peter Bracha, šéfkuchár
„Som rád, že som dostal príležitosť popustiť uzdu mojej kreativity práve na Liptovskom dvore. Ani by ste neverili, aké možnosti nám ponúka slovenská gastronómia a aké poklady nám rastú rovno pod oknami. Taká jednoduchá žihľavová polievka s bryndzovou drobenkou je hotové nebíčko v papuľke a už nejedenkrát prišla požiadavka do kuchyne na recept.“

Úplne iná dovolenka
Som rada, že som spoznala aj takýto typ dovolenky, kde nikoho nerušíte a nikto neruší vás. Kde máte súkromie a pritom komfort hotela. Kde radšej odložíte mobily a spoznávate milých ľudí alebo si vychutnávate čas sám pre seba. Už pri odchode som vedela, že tu nie som poslednýkrát.

Malú rodinnú firmu si všimli aj podnikateľské elity. Získala prestížne ocenenia:
•    EY Podnikateľ roka 2017 – Špeciálne ocenenie poroty (Ernest&Young)
•    hotel patrí medzi TOP 10 hotelov s najlepšími službami na Slovensku podľa tripAdvisor
•    Certifikát kvality Liptovská hviezda 2015-2017 v maximálnom počte *** hviezdičiek
•    Hotel**** Liptovský Dvor bol v roku 2008 prestížne ocenený od Hospodárskych novín a konferencie Hotel & Gourmet Forum ako NAJLEPŠÍ HOTELOVÝ KONCEPT ROKA 2008.

liptovsky dvor
Aktivity hotela
•    rozprávkové a family víkendy
•    grilovačky na terase
•    charitatívne večery

Zaujímavosti v okolí
•    Stanišovská Jaskyňa
•    Mini Slovensko so železničkou a vláčikmi
•    expozícia Mincovníčkovo s podzemím
•    termálne kúpele
•    náučný chodník Prosieckou a Kvačianskou dolinou
•    Ďumbier  – najvyšší vrch Nízkych Tatier