Klimatizácia

S rastúcimi teplotami rastie aj záujem ľudí o klimatizácie. Kým v minulosti sa ľudia báli,že klimatizácia ohrozí ich zdravie, dnes už si vie leto bez chladenia predstaviť málokto. Či užide o obývačku alebo kanceláriu, klimatizácia je efektívna záchrana pred neznesiteľným letným dusnom.

Vybrať správny výkon už nie je výkon

Základný faktor ktorý pri výbere klímy zaváži najviac, je rozloha miestnosti, ktorú potrebujete vychladiť. Od rozlohy sa odvíjajú aj iné okolnosti, ako plocha okien, zateplenie, rozmiestnenie stien či tvar strechy. Nesprávne zvolená klimatizácia buď nebude zvládať regulovať teplotu v miestnosti, alebo bude musieť bežať na plné obrátky, čím sa podstatne zníži jej energetická efektivita a samozrejme aj životnosť. Ideál je vybrať klimatizáciu tak, aby zvládla priestor efektívne vychladiť a potom ho už len udržiavala na stabilnej teplote v šetriacom režime. S overenými značkami Daikin alebo Samsung nemáte čo stratiť. Jednoduchý vzorec, podľa ktorého ľahko odhadnete vhodný výkon klimatizačnej jednotky je výkon 1 kilowatt na rozlohu 10 m2.

Ak chcete klimatizáciu, ktorá by chladila celý byt alebo dom, zvoľte si multisplitový systém, pri ktorom bude mať každá miestnosť svoju vlastnú klimatizačnú jednotku.

Leto s klimatizáciou je cool. A jar a jeseň tiež

Ak investujete do kvalitnej klimatizácie, budete ju môcť využívať nielen počas letných horúčav. Pomôže vám navodiť príjemnú domácu klímu aj počas jarných a jesenných mesiacov, keď môže fungovať ako vykurovacia jednotka.

7 rád ako si vybrať správnu klimatizáciu

1. Rozhodnite sa, koľko miestností chcete klimatizovať. Zvážte ich dispozície a rozlohu.

2. Premyslite si, či budete klimatizačnú jednotku používať len na chladenie alebo aj na vykurovanie.

3. Vytipujte si miesto, kde by mohli byť umiestnené vnútorná a vonkajšia jednotka. Mali by byť umiestnené čo najbližšie pri sebe a s možnosťou odvádzať kondenzovanú vodu. A samozrejme, mali by mať prívod elektriny.

4. Pri rozhodovaní sa o výške investície sa neriaďte len cenou ale aj energetickou efektívnosťou. Nižšie účty vám rýchlo vynahradia vyššiu cenu.

5. S výkonom klimatizácie rastie aj hladina zvuku. Ak chcete klimatizáciu do spálne, rovnako odporúčame vybrať si zo širokého výberu kvalitných a nehlučných klimatizačných jednotiek.

6. Nenechajte si klimatizáciou rozbiť bytový dizajn. Na výber máte aj klimatizácie, ktoré sú ovenčené celosvetovými dizajnovými oceneniami a predsa nerozbijú rodinný rozpočet. Napríklad novinka Daikin Stylish sa prispôsobí každému interiéru.

7. Klimatizáciu si zadovážte od overeného predajcu, ktorý má vlastných montážnikov.

Nechcete riskovať a necháte výber klimatizácie na odborníka? V showroomoch Comklima vám radi poradia a predvedú najnovšie modely osobne. Alebo zavolajte na studenú linku 18 321 a Comklima vyrieši klímu za vás.