Rodinná dovolenka ponúka širokú paletu možností, ako si v prírode oddýchnuť a posilniť nielen fyzické a duševné zdravie, ale aj vzťahy. Turistika dodá množstvo energie a navyše, ponúka aj skvelé zážitky.

Turistika v krásnom horskom prostredí je ideálna letná aktivita, ktorá má na telo a psychiku množstvo ozdravných účinkov. Športovanie na čerstvom vzduchu regeneruje celý organizmus, skvelo vyvetrá hlavu a blahodarne prospieva aj rodinným vzťahom.

Príroda a chôdza utužujú zdravie a regenerujú celé telo, preto si turizmus získava stále viac priaznivcov. Chôdza na čerstvom vzduchu posilňuje svaly a kĺby, srdce a cievy, dýchací a tráviaci systém. Pešia turistika v horskom prostredí posilňuje celý imunitný systém a je prevenciou pred mnohými civilizačnými chorobami. Viete, čo efekt klasickej chôdze ešte znásobí? Nordic walking – severská chôdza, ktorá je vhodná nielen pre mladých športových nadšencov, ale aj pre ľudí v strednom veku a pre seniorov. Jedná sa o dynamickú chôdzu, pri ktorej sa používajú špeciálne palice s anatomicky tvarovanými rukoväťami. Palice sú ľahké, no znesú aj veľkú záťaž vo vysokohorskom teréne. Dôležité je, aby športovec držal telo vzpriamene, aby si pri chôdzi nezaťažoval chrbtové svalstvo. Pohyb má byť uvoľnený a v tempe, ktoré je každému príjemné.