Druhý jesenný mesiac tohto roka sa prehupol do svojej druhej polovice a i napriek situácii ohľadom vírusu, ktorý robí problémy väčšine z nás, mnohí potrebujú vypadnúť zo stereotypu, ktorí zažívajú každý deň. Pokiaľ hľadáte ideálne miesto na relax počas jesenných dní, tým ideálnym miestom môžu byť kúpele.

Bazény a wellness

V sychravom a v daždivom počasí každému dobre padne teplá termálna voda, rôzne procedúry a pobyt vo wellness. Práve kúpele ponúkajú možnosť zrelaxovať sa počas týchto nie príliš pekných dní. Termálne vody majú pozitívne účinky nielen na našu psychiku a pohybový aparát, ale aj na našu pleť. Plávaním v bazénoch navyše posilňujete svalstvo celého tela, čo je v tomto období, kedy máme podstatne menej pohybu ako v lete, potrebné. Ak vás niečo trápi, ste zahrnutí množstvom pracovných povinností a cítite, že na vás dolieha jesenná únava, nájdite si kúpele, ktoré vám ponúknu cenovo výhodný pobyt, na ktorom si do sýtosti budete môcť vychutnať nielen samotné procedúry, ale aj bazény a wellness.

Termoterapia – ideálna procedúra

Unavené svaly či letargia, ale aj vysoké riziko oslabenia imunitného systému by mali byť hlavné dôvody, ktoré vás presvedčia zarezervovať si pobyt v kúpeľoch. Zameriavať by ste sa mali hlavne na teplé procedúry, medzi ktoré patrí aj príjemná termoterapia. Základom tejto terapie sú bahenné, parafínové či rašelinové zábaly. Teplé zábaly prehrejú postihnutú časť tela, čím dôjde k úľave od bolesti. Ak máte sedavé zamestnanie, alebo pracujete manuálne, práve v tomto období vám odporúčame vyskúšať v kúpeľoch termoterapiu. Teploliečebné procedúry majú pozitívny účinok na organizmus.

V tomto období môžeme zabudnúť na zahraničné dovolenky aj kvôli vlastnej bezpečnosti a práve preto by sme mali podporiť domáci cestovný ruch. Ak potrebujete zrelaxovať a posilniť si imunitný systém, odporúčame vám pobyt v kúpeľoch. Procedúry a termálna voda majú pozitívny vplyv na celý organizmus. Autor: UfaBizPhoto, Foto: Shutterstock.com