Rozmýšľate nad novou kuchyňou? Myslite na budúcnosť a vsaďte na nadčasový model, ktorý ladí s celkovým zariadením interiéru a zároveň vám vydrží roky.

Kuchynská zostava by sa vám mala páčiť, keďže v dnešnej dobe je často súčasťou obývacieho priestoru a v kuchyni sa najviac žije. Potrebujete však hlavne, aby sa vám v nej pohodlne a bezpečne varilo. Vsaďte preto na komfortné vybavenie, nešetrite na kvalitných výsuvných systémoch ani na vnútornej výbave. K plne funkčnej kuchyni patria i moderné spotrebiče. Tie vyberajte s rozvahou a zvoľte prístroje s funkciami, ktoré budete reálne používať.

Viete, že…

Špičkoví výrobcovia nábytku, kuchynského vrátane, používajú na povrchy dvierok netradičné materiály: sklo, keramiku, odľahčený betón, plátky kameňa, mramoru, či kovov.

Pestrosť a individualita

V modernej kuchyni berte ohľad na výber materiálov. Tento výber ovplyvní nielen dizajn, ale predovšetkým údržbu kuchynských plôch. „Napríklad na dvierkach kuchyne Rom od značky Bauformat je celoplošne nalepená 2 mm silná doska z kaleného skla, ktorá nielenže povrchu dodá hĺbku a tým ho ozvláštni, ale pridáva im ďalší benefit – zjednodušenú a hygienickú údržbu,“ vysvetľuje Eva Szakálová, marketingová manažérka Oresi kuchyne.

Foto: Eva Szakálová, marketingová manažérka Oresi kuchyne.

Svetové trendy

Najaktuálnejší dizajn v duchu svetových trendov Oresi ponúka v modelovej rade vlastnej značky kuchyní Dolti Collection by Andrea Capovilla. Prináša dostupný dizajn v bežných cenách. V tejto rade nájdete jemné i výrazné dekory s kresbou dreva ovplyvnené prírodou zreteľné na pohľad i na dotyk. Tiež obľúbené hodvábne maty v najmódnejších lomených odtieňoch a supermaty s úpravou „antifingerprint“ proti otlačkom prstov. Mysleli tu aj na stále vyhľadávané lesky s hĺbkovým zrkadlovým efektom v nových pôsobivých farebných odtieňoch a tiež hlboké lesky s metalickým zrkadlením.

Prírodné na pocit

Nové dekory a štruktúry sa objavujú aj ako verné imitácie drevodekorov, ktoré sú na pohľad i na pohmat k nerozoznaniu od dreva. „Radi spomenieme dekor dub canyon, ktorý prekvapí  teplým pocitom pri dotyku. Príjemný dojem podporí aj výrazný reliéf rustikálneho charakteru či „kefovaná“ štruktúra, ktorá tento materiál prírodnému drevu ešte viac približuje, ich údržba je však jednoduchšia“ upozorňuje Eva Szakálová. 

Čo je nové?

Dôležité je uvedomiť si, koľko priestoru potrebujete, aké sú Vaše potreby. A k tomu zvoliť vhodný trend. Ustupujú lesky, nahradzujú ich matné povrchy. Z kuchýň sa vytráca nerez, módne sú mosadzné, medené, bronzové a zlatisté povrchy, vrátane drezov a batérií. Ak máte zálusk na čiernu kuchyňu, nadčasovou a elegantnou kombináciou je matná čierna v spojení so zlatými akcentmi. Pri doladení celkového dojmu sa obhliadnite po pozlátených stojanoch na sviečky, vázach, úchytkách, lustroch či taburetkách a doplňte ich príbormi, miskami a zlatými obrúskami. Zaujímavá možnosť sa ponúka v podobe pozlátenej kuchynskej zásteny, či tapetách so zlatými detailmi.

 


Aktuálny módny trend. Čierna kuchyňa s odleskami zlata. Stačí drobnosť v podobe zlatej linky či madla a ste „na vlne“.


Ďalším módnym trendom je kombinácia dekoru dreva a bielej farby. Táto kuchyňa je zostavená z dekorov dreva Tree Talk, dekoru dub Ancona a Chocolate Day v hodvábnom mate vo farbe magnólie.

Kuchyňa Barcelona od značky Bauformat inšpiruje ako sa dá so zlatými akcentmi v nábytku pracovať.

Nemecká kuchyňa od Oresi model Livanza v kombinácii dekorov: tmavomodré dvierka Stevia doplňujú povrch Art dekor beton Kaava.

Foto: Oresi