Kuchyňa s jedálňou patrí k najdôležitejším miestnostiam našich obydlí. Bez ich kompletného vybavenia by sme v domácnosti nemohli ani fungovať.

V moderných rodinných domoch a bytoch máme možnosť vidieť kuchyne prepojené s jedálňami. Je to efektívny spôsob, ako spojiť dve miestnosti do jednej a zjednodušiť si tak nielen samotnú prípravu jedál, ale aj stolovanie. Modernú kuchyňu prepojenú s jedálňou môžete mať aj vy.

Moderné jedálenské stoly

Masívne drevené jedálenské stoly krásne vyniknú najmä v moderných jedálniach, ale ich veľkým konkurentom sú aj jedálenské stoly, ktoré majú kovovú konštrukciu a vrchná časť jedálenského stola (doska) je z MDF. Perfektne vyniknú v priestranných jedálniach, ktoré sa nachádzajú na prízemí rodinných domoch s veľkými presklenenými plochami. Moderné jedálenské stoly nájdete aj na internete. Nemusíte tak nikam behať a z pohodlia svojho domova si budete môcť objednať tie, ktoré sa vám páčia.

Zladenie jedálenských stoličiek

Moderné kuchyne s jedálňou si vyžadujú aj kvalitnejšie jedálenské stoličky. Jedálenské stoličky nájdete v ponuke obchodov, ktoré predávajú aj jedálenské stoly. Myslite na to, že zladenie jedálenských stoličiek s modernými jedálenskými stolmi je veľmi dôležité. K modernému stolu s kovovou konštrukciou by ste mali vyberať dizajnové jedálenské stoličky. Vybrať si môžete z drevených jedálenských stoličiek, plastových jedálenských stoličiek, ale aj z kovových. Taký, aký máte stôl, také stoličky by ste mali vyberať. Držte sa tohto pravidla pri zariaďovaní modernej kuchyne prepojenej s jedálňou.

Lesklé farebne neutrálne kuchynské linky

Moderné kuchyne by mali byť v neutrálnom farebnom prevedení. Trendy sa za posledné roky veľmi zmenili a dnes sú veľmi obľúbené hlavne lesklé farebne neutrálne kuchynské linky až po strop, ktoré maximálne využijú priestor v kuchyni a poskytnú dostatok úložného priestoru. Lesklé farebne neutrálne kuchynské linky sa kombinujú s minimalistickými štýlovými úchytkami na nábytok. Autor: Kristof Gregoire, Foto: Shutterstock.com