Krása kvetov je neopakovateľná a dokonalá, preto ich radi vnášame do svojich obydlí. Dávajú im život, nehu, vôňu, aj farbu. Izbové rastliny vytvoria príjemnú atmosféru v interiéri a v ostatnom čase sú priam dizajnovým doplnkom našich domovov.

Majitelia domov a bytov majú obrovské možnosti ako si ozeleniť domácnosť. Môžu si vybrať napríklad zo širokej ponuky rôznych druhov bromélií, ktoré sú pestovateľsky nenáročné a veľmi efektné rastliny. Skvelo pôsobia jednotlivo, aj v menších skupinkách. Po odkvitnutí sa ich však nevyplatí ďalej pestovať, lepšie je zaobstarať si novú rastlinu. Bromélie by mali mať vždy mierne vlhký substrát a vodu aj v listovom lieviku, odkiaľ vyrastá súkvetie.

Krehké begónie

Begónie oddávna patria k veľmi obľúbeným izbovým rastlinám a aktuálne je o ne stále väčší záujem. Ich kvety, a často aj listy, sú skutočne nádherné. Pohľad na celé kvitnúce trsy begónií je zážitok. Táto rastlina si žiada stále vlhký substrát, svetlé a teplé miesto. Množstvo kvetov závisí aj od toho, či je pravidelne hnojená. Použiť na tento účel treba hnojivo na kvitnúce izbové rastliny a nezabudnite farbe kvetov prispôsobiť aj farbu črepníku, v ktorom ich budete pestovať.

Nenáročná krásavica

Kalanchoe je ideálnou rastlinou do súčasných panelákových bytov. Znesie sucho, teplo a nič sa nestane, keď ju aj zabudnete dlhšiu dobu zaliať. Je pestovateľsky nenáročná a jej opateru zvládne aj začiatočník, stačí dať pozor na preliatie substrátu. Kalanchoe veľmi pekne kvitne pomerne dlhú dobu. Po odkvitnutí sa ju však ďalej nevyplatí pestovať, o rok by totiž kvitla len veľmi málo.

Krásky z trópov

Antúrie milujú miestnosti s vyššou vzdušnou vlhkosťou. Takisto im treba dopriať dostatok svetla, avšak nie priameho slnka. Je to elegantná rastlina milujúca haly a miestnosti, kde je dostatok priestoru. Rastlina je dlhoveká a každoročne bohato kvitnúca, no potrebuje pravidelný prísun živín.

Neúnavná kornútovka

Kornútovky sa objavujú v kvetinárstvach najmä v poslednej dobe. Bohato kvitnú, vytvárajú pekne olistené trsy a mimoriadne sa hodia do súčasných domov, lebo si žiadajú skôr chladnejšie miesto. Ideálna je zimná záhrada, pretože okrem chladu obľubujú aj vlhký substrát.