Krásne veci nás robia šťastnými, pozitívne ovplyvňujú našu náladu a pocity. To, čo nás obklopuje, to nás aj formuje, preto k plnohodnotnému životu človek potrebuje nielen praktické veci, ale aj umelecké diela, pri ktorých duševne pookreje.

Juraj Málik je celoživotným obdivovateľom a podporovateľom umenia, preto sa rozhodol navštevovať umeleckú školu, objaviť svoj talent a začať maľovať. V závere minulého roka usporiadala SOHO1 Gallery v Žiline výstavu, kde predstavila jeho umelecké diela.

Cesta do neznáma

Juraj Málik – podnikateľ, spisovateľ a maliar si pre výstavu svojich obrazov zvolil názov „Cesta do neznáma“. Hovorí, že každý umelec pri tvorbe obrazu kráča vždy po novej, neprebádanej ceste a nikdy nevie, aký osud jeho dielo čaká. Maľuje obrazy, ktoré zachytávajú celkom obyčajné veci a vyvolávajú pozitívne emócie. Návštevníci galérie mali možnosť vzhliadnuť obraz kostola, ktorý existuje len v autorovej fantázii, pokochať sa pohľadom na zátišie s tortou, ktoré odhaľuje kúzlo veselej oslavy a pookriať pri pestrofarebných abstraktných obrazoch, ktoré diváka pozývajú do rozprávkového sveta zvieracej ríše a mnoho ďalších.

Objavuj radosť

Vernisáž výstavy obrazov bola spojená aj s krstom novej knihy Juraja Málika. Motivačná kniha OBJAVUJ RADOSŤ inšpiruje čitateľa, ako možno objaviť radosť vo svojom vnútri a podeliť sa s ňou aj s ostatnými. Prezrádza, ako objaviť svoje dobré vlastnosti, ako ich kultivovať a zveľaďovať. Ako zaplniť život pozitívnymi myšlienkami a radostnými vecami, ktoré sa nachádzajú v okolí každého človeka, len je potrebné, aby sa za nimi načiahol.