Kov patrí medzi materiály, ktoré je možné v interiéri využiť na rôznych miestach. Preto má aj veľa fanúšikov. Ak sa vám použitie kovu v interiéri pozdáva, máme pre vás niekoľko inšpirácií.

V kuchyni vytvorí kov skvelú kombináciu s drevom aj s inými materiálmi

Kov sa vyznačuje hlavne svojou odolnosť a trvácnosťou. Po dizajnovej stránke dokáže excelovať, ale zároveň je tu riziko, že interiér bude kvôli kovovým prvkom pôsobiť chladne a neútulne. Základom úspechu pri kove v interiéri je tak správne ho kombinovať s teplými farbami a hrejivo pôsobiacimi materiálmi.

Skvelým príkladom takejto kombinácie môže byť jedálenský stôl. Stolové nohy kovové spolu s drevenou doskou vytvoria kombináciu, ktorá bude priam dokonalá tak po dizajnovej stránke ako aj po tej funkčnej.

Samozrejme, táto kombinácia bude vyzerať skvelo aj pri iných druhoch stolov, či stolíkov. Čo sa kuchyne ako celku týka, rôzne kovové prvky vyniknú s rôznymi inými materiálmi, takže ak rozmýšľate nad tým, kde v interiéri využiť kov, kuchyňa bude patriť medzi favoritov.

Textilné prvky v obývacej izbe vyvážia tie kovové

Podobne ako kuchyňa je na tom aj obývacia izba. Kombináciu kovu a dreva môžete využiť pri konferenčnom stolíku a taktiež sa kovové prvky môžu nachádzať na rôznych častiach obývacej steny.

V obývacej izbe je aj viac priestoru na rôzne kovové doplnky. Obľúbené sú napríklad kovové stojany na víno, či kovové fotorámiky. Samozrejme, takýchto doplnkov nájdete omnoho viac, rozhodne nejde len o tieto dva.

Čo je však v tomto prípade dôležité je, že ide v podstate o celokovové prvky a preto je potrebné do obývacej izby pridať niečo, čo ich vyváži. Viete, čo to je? No predsa textil! Sedacia súprava s textilným čalúnením, či koberec, ktorý prekryje časť podlahy. Spolu so spomínanými kovovými prvkami vytvoria dokonalú harmóniu.

Zdroj obrázka:
Autor: Ground Picture / Shutterstock.com