Keď vonku prší, je veterno a teploty sú nízke, mnohým z nás sa chce zostať doma. Radi by sme sa vyhli takémuto nepriaznivému počasiu, no keď musíme ísť do práce, leňošenie v pyžamku pod teplým paplónom musíme vynechať a vymeniť ho za oblečenie vhodné do spoločnosti.

Aké kombinácie dámskeho oblečenia odporúčame nosiť počas jesenných sychravých dní? Ak rada nosíte elegantné kúsky, odporúčame vám kombinovať šaty z pleteniny, ktoré budú obopínať vaše telo a príjemne vás zahrejú. K nim môžete zladiť dámske kabáty v neutrálnych farbách, poprípade vo farbách jesene – v bordovej, tmavej zelenej, horčicovej či trebárs v škoricovej farbe.

Šaty z pleteniny a pančuchy

Šaty z pleteniny odporúčame vyberať jednofarebné. Ak túžite po niečom vzorovanom, vzorované vyberajte skôr pančuchy. Keď skombinujete vzorované teplé pančuchy s jednofarebnými šatami a s kabátom, máte skvelý outfit do práce, na rande či trebárs aj na stretnutie s kamarátkami. Šaty nie sú len oblečením na leto. Nosia sa aj na jeseň a cez zimu, len s tým rozdielom, že sú z úplne iného materiálu, než letné šaty.

Dámske nohavice a teplý rolák

Ak nie ste pančuchový typ, odporúčame overenú klasiku v podobe dámskych nohavíc s teplým pleteným rolákom. Teplý obtiahnutý rolák vás príjemne zahreje, ale ak chcete chrániť rizikové partie, akými sú kríže, môžete si pod rolák dávať bavlnené tričko s krátkym rukávom či pohodlné dámske body zo 100% bavlny a 100% organickej bavlny.

Elegantné, ale aj pohodlné cigaretové nohavice v tmavej farbe, sú vhodným spodným dielom do sychravých i daždivých dní. Nebojte sa ani zateplených legín, ktoré vás príjemne zohrejú, ak je vonku nielen daždivo, ale aj veterno. K tomuto outfitu si môžete dať dámske prechodné bundy a ako obuv môžete pokojne zvoliť členkové gumené čižmy, alebo vysoké elegantné gumáky. Autor: Maria Markevich, Foto: Shutterstock.com