Niektoré veci vylepšovať netreba. Kupovaný chlieb nikdy nechutí ako ten voňavý a chrumkavý upečený doma s láskou. V oblasti kuchynského zariadenia si však môžeme modernými technológiami výrazne uľahčiť a spríjemniť život.

Studená či vriaca voda ako šibnutím čarovného prútika
Predstavte si skoré ospalé ráno. Vstanete z postele a vaše prvé kroky mieria do kuchyne. Napustíte vodu do kanvice a postavíte na čaj alebo kávu. Čo keby to odteraz bolo jednoduchšie? Vďaka inteligentným drezovým batériám GROHE Red® si môžete napustiť vriacu vodu priamo z kohútika. Drahocenný čas ušetríte aj pri varení, sterilizácii riadov a fliaš, umývaní mastnoty a všade tam, kde potrebujete vriacu vodu. Vďaka detskej poistke je to úplne bezpečné.

kuchyna

Nechutí vám voda s vodovodu plná chemických látok a nečistôt, no nechcete ešte viac zaťažovať planétu plastami? Aj na to máme riešenie. Batérie GROHE Blue® dokáže  s pomocou filtra premeniť bežnú vodu z kohútika na chutnú čistú vodu. A aby toho nebolo málo, môžete si tlačidlom zvoliť aj jej perlivosť (od neperlivej cez jemne perlivú až po perlivú).

Do tretice čerešnička na torte. Ak milujete prácu s cestom a pečiete si doma ten voňavý chlebík, vaše ruky sú často zašpinené. Vtedy uvítate batériu GROHE Minta Touch s inovatívnou funkciou ovládania len letmým dotykom. Batéria naň zareaguje a pustí vodu, zostane však čistá a bez baktérií.

Drezové batérie sa vyrábajú v obrovskom množstve farebných dekorov, tvarov a funkcií. Môžete ich zladiť s ostatnými kuchynskými doplnkami a vybrať si takú, ktorá pre vás bude čo najviac užitočná.

kuchyna

Najlepší kamarát batérie? Drez!
Súčasťou každej správnej linky je kuchynský drez. Záleží na priestore, ktorý máte k dispozícii a na frekvencii, ako často drez používate. Podľa toho si môžete vybrať menší jednodrez, veľkorysejší dvojdrez alebo zaujímavý rohový drez. Každý z nich môže byť doplnený o odkvapkávaciu plochu, ktorá sa zíde pri umývaní riadu.

Kuchynské drezy musia vydržať veľa. Horúca voda, chemické čistidlá, časté odkladanie riadu a občas aj nejaký ten náraz. Ktorý materiál bude pre vašu kuchyňu najvhodnejší?

  • Nerezový drez − je pevný a odolný voči korózii. Nezaskočia ho ani vysoké teploty a chemické prípravky. Ľahko sa udržuje čistý, no je náchylný na poškriabanie.
  • Granitový drez − na pohľad výrazný prvok kuchynskej linky, ktorý je tvrdý a odolný ako žula. Trochu viac sa na ňom zachytávajú nečistoty a vodný kameň, takže si vyžaduje pravidelné čistenie.
  • Tectonitový drez − vyzerá ako granitový, ale je omnoho lacnejší. Je tiež pevný a odolný. Má však biele vnútro a pri poškriabaní je ryha viditeľná.

Kuchyňa snov
Batéria spolu s drezom môžu byť vašimi skvelými pomocníkmi v kuchyni. Inteligentné funkcie a moderný dizajn zaručia maximálny komfort pri kuchynských prácach. Pri výbere myslite na to, že vám budú slúžiť niekoľko rokov, tak sa oplatí investovať do kvalitných a overených značiek. Len tak spolu zažijete kopec radostných chvíľ.