Dnes už nemusíme chodiť do zahraničia aby sme si vychutnali atmosféru dobrého hotela. Aj na Slovensku si mnohí majitelia dajú záležať na dobrom pocite hostí a personál pre nich urobí prvé i posledné. Jedným z najatraktívnejších je hotel Tri Studničky.

Tento prestížny hotel by sme mohli zaradiť do skupiny TOP hotelov na Slovensku. Ponúka nielen nadčasový dizajn, komfort a nezvyčajnú atmosféru, ale aj unikátne gastronomické zážitky a jedinečný boutique wellness. Nedávno zmenil svoj koncept na ADULT FRIENDLY a po ohodnotení špecialistom na čínske učenie Feng Shui získal ako prvý hotel na Slovensku certifikát Feng Shui Zenhotel.

„V dobe, kedy nemáme čas na chvíľu sa zastaviť a vnímať okolie, a dokonca, ani samých seba, sme sa rozhodli sústrediť na dospelých klientov a ponúknuť im v našom hoteli nerušený relax a pohodu. “

Iveta Chovanová, riaditeľka hotela Tri Studničky.

Od prvého okamihu…

Štýlový hotel sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier v krásnom prostredí Demänovskej doliny. Keď sme vošli dnu, očarilo nás netypické architektonické riešenie, priateľská atmosféra a osobitý prístup k hosťom. Personál nás privítal welcome drinkom a malým občerstvením.

Pozitívna energia

Všimli sme si, že hotel prešiel výrazným „omladzovacím liftingom“. Recepcia, lobby bar s kozubom, pri ktorom v pohodlných kožených kreslách sedela skupinka ľudí, a aj ostatné atraktívne priestory, ktoré si hosť všimne hneď po príchode, vyžarujú pozitívnu energiu, ktorá nás sprevádzala počas celého pobytu.

Ako v rozprávke

Ničím nerušenú pohodu poskytuje skvostné ubytovanie. V izbách dominuje drevo, kameň, kov, meď a prírodné textílie, z ktorých nás najviac potešili hodvábne jemné bambusové vankúše s pamäťovou penou, na ktorých sa spalo ako v bavlnke. Ráno, keď sme otvorili okná a zhlboka sme sa nadýchli vône lesa a započúvali do zvuku potôčika pod oknami, vedeli sme, že si tu fantasticky oddýchneme. A ak by to niekomu nestačilo, môže si objednať výnimočný VIP apartmán s kozubom alebo masáž v súkromí svojej izby.

Tri studnicky
Tri studnicky

V komfortných izbách dominujú prírodné materiály.

Zo sauny do potoka

To však je len časť z toho, čím sú „studničky“ neodolateľné. V exkluzívnom boutique wellnesse sme si dopriali masážne procedúry, peeling, pedikúru garra rufa a vírivky. Avšak najkrajším zážitkom, aký neposkytuje žiadny iný hotel, bola prvá horská pláž v Tatrách so saunou a ochladenie priamo v studenej vode potoka, ktorý preteká oboma Demänovskými jaskyňami.

Tri studnicky

K wellnessu patrí aj jedinečná horská pláž so saunou a ochladením v studenej vode potoka.

Zatvorte oči….

Okrem vylepšeného wellness centra v hoteli pribudli presklené kongresové priestory, budiace dojem, že sa nachádzate priamo v náručí horskej prírody. Harmonický súlad architektonických riešení exteriérov a interiérov s okolitým horským prostredím a panorámou hôr ako i ničím nerušenú pohodu si hostia môžu užiť aj pri drinku alebo dobrej knihe v Lobby bare alebo na terase pod korunami stromov, odkiaľ je úžasný pohľad na západ slnka.

Tri studnicky

Všetky priestory hotela vyžarujú pohodu a pozitívnu energiu.

Tu sa varí s láskou

Lákadlom hotela je aj vychýrená gastronómia, za ktorou stojí šéfkuchár Tomáš Bakala. Príprava jedla a mnohé ingrediencie sú tiež úzko späté s Feng Shui filozofiou. V reštaurácii servírujú špeciality pripravené výlučne zo zdravých lokálnych a sezónnych surovín. Priamo v kuchyni šéfkuchára sa vyrábajú tie najlepšie cestoviny, pirohy či noky a čerstvý chrumkavý chlieb. V ponuke sme našli jahňacinu, teľacinu a kuracinu, syry a bryndzu z rodinnej biofarmy a na svoje si prídu aj milovníci rýb ulovených z rybníkov pri hoteli. Ochutnať môžete špecialitu – ryby vyúdené priamo čerešňovo-bukovým drevom.

Tri studnicky

Tomáš Bakala, šéfkuchár

Tri studnicky

V reštaurácii servírujú špeciality pripravené výlučne z lokálnych a sezónnych surovín.

Zaujímavosti v okolí

  • zimné športy v lyžiarskom stredisku jasná
  • bohatý aprésski program
  • kúpanie v aquaparku Tatralandia a bazéne v Liptovskom Jáne
  • jaskyne v Demänovskej doline
  • turistické a cyklistické trasy

Čím je hotel unikátny

  • Adult Friendly koncept
  • certifikát Feng Shui Zenhotel
  • prvá horská pláž v Tatrách so saunami a vstupom do potoka
  • masáže v súkromí apartmánu
  • unikátne špeciality šéfkuchára

Kredit: Ružena Škulecová, Foto: hotel Tri studničky