Dnes už nemusíme chodiť do zahraničia aby sme si vychutnali atmosféru dobrého hotela. Aj na Slovensku si mnohí majitelia či riaditelia dajú záležať na dobrom pocite hostí a personál pre vás urobí prvé i posledné. Jedným z nich je hotel Ponteo**** v mestskej časti Rusovce pri Bratislave, iba 15 minút od centra Bratislavy.

Modernú presklenú budovu hotela s veľkými terasami a zimnou záhradou nájdete na konci obce vedľa hlavnej cesty do Maďarska. Hneď po vstupe na recepciu naše oči potešil pohľad na dizajnovú lampu Artichoke od známeho dánskeho dizajnéra Poula Henningsena, a dušu zasa príjemná recepčná. Dozvedeli sme sa od nej, kde sa nachádza hotelová galéria, ukázala nám reštauráciu s terasou a kaviareň so zimnou záhradou a uistila nás, že tu na jednom mieste nájdeme pekné ubytovanie, vynikajúcu reštauráciu a aj športové centrum.

„Náš hotel je zaujímavý tým, že v jedinečnej forme spája nielen mesto s prírodou, prácu so zábavou a aktivitu s relaxom, ale aj ľudí – priateľov, rodiny či kolegov. Práve preto dostal pomenovanie Ponteo, čo v latinčine znamená most, spojenie,“ vysvetlil nám Ing. Jaroslav Jaroš, riaditeľ hotela.

Luxus, ktorému sa ťažko odoláva
Moderne zariadené apartmány so spálňou nás príjemne prekvapili svojou veľkosťou. V obývacej časti má svoje miesto pohodlná pohovka, televízor a aj pracovný kútik s vlastným osvetlením. všetky izby sú vybavené minibarom, trezorom, pripojením na internet i sušičom vlasov. Páčil sa nám koberec s motívom vlniek, ktorý symbolizuje blízkosť vody a spoločný balkón, ktorým sa dá prejsť až na rozľahlú terasu.

Oplatí sa ochutnať

Okrem 20-tich dvojposteľových izieb a 3 apartmánov pre náročnejších klientov sú v hoteli k dispozícii aj kongresové miestnosti, v ktorých sa konajú rôzne semináre a školenia. Na prízemí sa nachádza výborná reštaurácia s vonkajšou terasou a vlastným grilom, kde si môžete pochutnať na špecialitách slovenskej, rakúskej a maďarskej kuchyne, ktorá zohľadňuje sezónnosť.

Relax a šport

Multifunkčný hotel ponúka hosťom 6-dráhové bowlingové a biliardové centrum so Šport fan zónou,  a veľkoplošnou obrazovkou, squashové ihriská, fitnescentrum a dokonca aj tanečnú sálu. Ocenili sme wellness na 2. poschodí s vírivkou na terase, odkiaľ je prekrásny výhľad cez deň i v noci. Navyše sú v exteriéri areálu tenisové kurty, volejbalové  a detské ihriská, a v okolí udržiavané cyklotrasy.

Unikátne miesto

Neďaleko hotela sa dokonca nachádza jedno výnimočné miesto, akých je vo svete len 157 – trojmedzie. K bodu, v ktorom sa stretávajú hranice troch štátov – Slovenska, Rakúska a Maďarska, sa dostanete z hotela cez chránené vtáčie územie po cykloceste. Tá vedie cez lesík aj k hrádzi Dunaja. Popri Rusoveckých jazerách sa môžete vybrať jedným smerom do bratislavskej Petržalky, a druhým, cez Čuňovo, kde je areál vodných športov, až po Gabčíkovo.

Romantický kaštieľ

Vznik Rusoviec siaha do čias starého Ríma, čo sa odráža v množstve historických pamiatok, ktoré sú na skok od hotela. Okrem najznámejšej gerulaty – rímskeho vojenského tábora, sa môžete poprechádzať po anglickom parku, v ktorom sa rozprestiera neogotický kaštieľ. I keď momentálne chátra, svoj silný romantický nádych si zachoval.

Stiahnite si asistenta

Hotel okrem športových aktivít a relaxu pripravuje pre hostí rôzne zábavné programy ako napríklad gangsterské piatky, večery v mexickom, jamajskom a retro štýle. Nudiť sa tu určite nebudete. Na svoje si prídu športovci, gurmáni, vyznávači relaxu i spoločensky založení ľudia. Aby ste však mali čo najlepší zážitok od prvej minúty pobytu, v hoteli zaviedli novinku, ktorá zatiaľ funguje len v niektorých hoteloch.

„Ide o šikovného spoločníka a sprievodcu MAXa, ktorý vám po inštalácii v mobile ponúka užitočné funkcie – od preskúmania hotela v čase pobytu hosťa až po odpovede na rôzne otázky. Ak máte napríklad chuť na tenisovú partičku, vyhľadá vám sparring partnera. Stačí dať príspevok na nástenku v aplikácii a hostia, ktorí príspevok uvidia, sa k vám môžu pridať a zarezervovať kurt,“  povedala nám Ing. Lucia Krivičková, obchodno-marketingová manažérka.

Zaujímavosti v okolí
•    Gerulata, bývalý rímsky vojenský tábor
•    Čuňovo, areál vodných športov
•    Danubiana, múzeum moderného umenia

Dobré nápady, ktoré sme si všimli
•    vírivka na streche hotela s krásnym výhľadom
•    spoločný balkón s prechodom na terasu
•    smart asistent

Pripravila: Ružena Škulecová, Foto: hotel Ponteo


Na prízemí hotela sa nachádza príjemná kaviareň s terasou.


Hotelové izby sú zariadené veľmi komfortne.


Na streche bazéna je wellness a vírivka s nádherným výhľadom.