Práve v týchto časoch sa čoraz viac presúvame do prostredia, ktoré je nám blízke a príjemné. Zo svojich obývacích izieb prenášame pohodlie na naše terasy a záhradu. Potrebujete si tento luxus ešte viac zdokonaliť zariadením krbu alebo pece a neviete sa rozhodnúť, ktorá voľba je pre vás lepšia?

Čo rozhoduje

Základným parametrom je, aké zariadenie bude pre vás vhodnejšie. Pevná stavba záhradného krbu, ktorý sa dá využiť aj v chladnejšom počasí, alebo radšej uprednostníte mobilnejší variant. Logicky to samozrejme závisí aj od vašich možností. Na záhradu si môžete dovoliť na trvalo  umiestniť spomínaný krb. Na menšiu terasu a balkón budete veľmi dobre zvažovať, či je možné zvoliť prenosný gril, pretože tu musíte počítať aj so zachovaním dobrých susedských vzťahov.

Na čo myslieť pri krboch

Krb by mala stavať odborná firma, predsa len ide o zariadenie, ktoré pracuje s ohňom, kde by sa akákoľvek chyba nemusela vyplatiť. Tiež by ste mali myslieť na jeho vhodné umiestnenie, aby zapadol na konkrétne miesto a nespôsobil prípadné nehody. Ak ho chcete vybaviť pizza pecou, nezabudnite na jeho veľkosť. Všetko je preto nutné dopredu naplánovať a urobiť si menší projekt pod dohľadom a so spoluprácou spomínaného odborníka.

Nepodceňujte ani bezpečnosť

Krb musí byť postavený z nehorľavých materiálov, ohnisko vymurované šamotovými tehlami a zvyšná stavba môže byť potom z tehál alebo z kameňa, ktorý môže mať svoj špecifický tvar, štruktúru a povrch. Komín a ťah je naozaj dôležitý, ideálne je, ak má aj striešku. Veľmi často sa stavia aj ako súčasť jednej steny stavby domu, kde je spomínaný komín už zabudovaný. Ak si necháte poradiť od skúseného profesionála, určite si v priebehu  niekoľkých dní budete môcť užívať tento luxus a pohodlie aj na vašej záhrade.