Pohodlie a komfort celej rodiny je asi najdôležitejší, no nemal by byť na úkor niektorého z jej členov. Vaše dieťa potrebuje pre svoj rast a dokonalý vývoj niekoľko vecí a je len na vás, či mu ich dokážete zaistiť. Nie vždy si s tým samozrejme musíte vedieť poradiť, preto vám prinášame zopár dobrých nápadov, ktorými by sa dalo veľa vecí vyriešiť.

Bez čoho to nepôjde

Na začiatok si uvedomte, že najdôležitejšou súčasťou života vašich detí je rodič, teda vy. Aj keď si občas poviete, že počas dospelosti vám to tak nepripadá, vždy je tu silné puto, ktoré im pomáha prežiť. Nechceme sa zaoberať témou psychológie a správneho vývoja dieťaťa, no veľmi málo rodičov si túto skutočnosť uvedomuje a nevenuje svojim deťom dostatok pozornosti.

Kúsok súkromia

Aj keď je vaše dieťa malinké, v určitých chvíľach bude potrebovať svoje súkromie, ktorého veľkosť sa bude zo dňa na deň meniť. Týmto priestorom je samozrejme detská izba, po ktorej každé dieťa túži. Len si spomeňte na vlastné detstvo. Určite ste na tom boli rovnako. Chceli ste kúsok vlastného priestoru, ktorý si budete môcť prispôsobiť svojim potrebám. Dnes je to o niečo jednoduchšie a nemusíte na to minúť ani veľa peňazí. Stačí si  vybrať detské fototapety, ktoré nebudú tak nudné, ako jeden farebný odtieň omietky na stene. Deti farby pre svoj život potrebujú, tak im ho takouto jednoduchou formou doprajte.

Určite im zóny

Ak máte detí viac, jedna väčšia miestnosť sa dá celkom dobre využiť na dve obytné plochy. Nemusí to byť niekoľko desiatok metrov štvorcových. Stačí jedna predelovacia stena v podobe policového regálu, ktorý však musíte dobre upevniť! Miestnosť sa opticky zmení, určia sa deťom zóny a vďaka dobrej priehľadnosti políc sa nikde nevytvorí zástena v podobe tieniaceho monolitu.

Dekoratívne doplnky

Celé sa to dá veľmi efektne doladiť detskými kobercami s obľúbeným rozprávkovým motívom. Stačia dva menšie, ktoré na novej laminátovej podlahe dokonale vyniknú, a pritom budú vytvárať izoláciu a lepšie tlmenie pri kontakte s podlahou. Samozrejme, že nesmiete zabudnúť na hračky, ktorých pri deťoch nie je nikdy dosť. Rozvíjajú ich fantáziu, podporujú rozumové schopnosti a kreativitu. Spríjemňujú im ich život a určitým spôsobom pripravujú aj do života. Všetko to však závisí aj od rodičov, pretože v mnohých prípadoch sa základné osobnostné črty ľudskej povahy formujú v útlom veku.