Uplynulo 71 rokov od momentu kedy sa v roku 1948 rozhodol Bruno Colombo vdýchnuť život značke Chateau d´Ax  v Lentate sul Seveso v provincii Miláno. História mena sa spája s „vojnou vína“, ako sa označovala kríza, kedy svet bojkotoval talianske produkty. Pôvodné meno „Fratelli Colombo“ vystriedal tento francúzsky, stredoveko pôsobiaci názov a jeho chytré použitie bolo zjavne úspešné. Obchod cez majestátne Alpy začal prekvitať. Spoločnosť prešla dlhú cestu a dnes pod vedením synov Waltera a Antonia sa môže pýšiť nemalými úspechmi. Jej elegantné čalúnené produkty nájdete po celom svete v 84 krajinách vrátane Slovenska. 350 obchodov tejto značky by mohlo poskytnúť zábavu pri čerpaní inšpirácie počas celého roka takpovediac na každý deň.

Tradíciu spoľahlivosti „Made in Italy“ tvorí rodina ako základná jednotka, oddanosť k práci, prísny, no zdvorilý prístup k spolupráci, remeslo, citlivosť voči kvalite a pokora v širokej rodine spolupracovníkov. To všetko vzbudzuje obdiv v rôznych kútoch sveta, ako sa dá priložiť ruka k vytváraniu ľudských obydlí a ich pohodlia. Chateau d´Ax patrí medzi stredne vyššiu a vyššiu triedu na celosvetovom nábytkárskom trhu. Zameriava sa predovšetkým na výrobu sedacích súprav.  Každý model, ktorý vychádza z továrne v taliansku má svoj osobitý charakter, posolstvo či priamo filozofický rozmer. Výroba bola vždy spojená s poslaním spoločnosti a jej obchodnými stratégiami. Heslom ostáva aj v týchto pohnutých dobách: „Goditi la vita!“, teda „Užívaj život!“.

Chateau

Je to značka moderného bývania, s variáciami, ktoré spĺňajú najnovšie trendy so schopnosťou vychádzať v ústrety osobitosti vkusu. Desaťročia skúseností a výskumu ponúka neobyčajne široký sortiment výrobkov, všetky najvyššej kvality a vždy v dosahu pre nadšencov talianskej výroby. Každodenne sa vyrába 8000 sedačiek v 11 závodoch vo vlastníctve spoločnosti s celkovou výrobnou plochou približne 120 000 m². Ponuka Chateau d’Ax má k dispozícii 300 rôznych sedačiek z kože, mikrovlákna a tkaniny, viac ako 45 kuchynských liniek, ktoré sa zaradili do portfólia spoločnosti od roku 2003 a kolekcie „Day and night furniture“, nábytok do obývacích izieb a spální.  Táto široká ponuka nám umožňuje uspokojiť zákazníkov, ktorí majú záujem o výrobky vo vyššej kvalite. Chateau d’Ax je schopný poskytnúť hotelové štruktúry „na kľúč“, rezidencie a apartmány. Pre Chateau d´Ax vytvorili svoje diela aj dizajnéri ako Karim Rashid, Corrado  Dotti, známy z domu Armani Home, či Michel Boucquillon alebo Micchele de Lucchi.

Chateau d’Ax ponúka množstvo esteticky dokonalých produktov navrhnutých tak, aby spĺňali špecifické potreby skutočných používateľov týchto priestorov. Vytvorenie miestnosti „par excellence“ pre domácnosť znamená pracovať s tvarmi, ale aj materiálmi, povrchmi a farbami. Skúsenosti získané počas rokov dekorácie interiéru umožňujú spoločnosti Chateau d’Ax vytvárať vlastné obytné priestory, úspešne kombinovať inovatívne techniky s najvyšším stupňom funkčnosti.

Chateau d´Ax Slovensko je jediným predstaviteľom v strednej Európe, kráča v línii a tradícii Chateau d´Ax vo vysoko profesionálnom móde, ktorý pomôže vyriešiť dizajnovo všetky otázky spojené s interiérom. Nájdete v ňom sedačky, nábytok, vzorky látok, koží, materiálových prevedení, ale aj interiérové doplnky Adriani e Rossi, Enzo De Gasperi, interiérové parfémy Max Benjamin ortopedické matrace Dormisan a Bed&bed. Významnú pozíciu majú aj výrobky značky Calligaris, ktoré zahŕňajú jedálenské stoly a stoličky vo veľmi zaujímavých dizajnoch, materiálových pre vedeniach a vysokej kvalite.