‏Farby ovplyvňujú ľudskú psychiku a pomáhajú aj dotvárať priestor. Napríklad aj ten kuchynský. Čo o účinkoch farieb v našich kuchyniach hovorí staré východné umenie feng shui?

‏Nestarnúca biela

‏Biela je v našich podmienkach stále farbou, ktorá v kuchyni prevláda azda najviac. Prečo? Na bielej je niečo príjemne jednoduché a svieže, čo k nej stále priťahuje pozornosť. Vstup do novej bielučkej kuchyne symbolizuje akoby nový začiatok, nepoškvrnené plátno každého nového rána. Biela v kuchyni sa pekne ukáže s teplými tónmi dreva (rustikálny nádych), bielou keramikou či chladivým efektom kovových prvkov.

‏Atypická šedá

‏Jemná šedá má skvelú energiu! Je teplá, vzdušná a pôsobí jemne a upokojujúco. Šedá v kuchyniach zažíva opätovný boom a prináša do nich skvelú energiu. Teda, ak viete ako ju použiť. Vhodné je zmäkčiť šedú pomocou teplých drevených prvkov a bielych architektonických detailov, môžete však pridať aj doplnky v červenej či žltej farbe. Náš tip: https://www.perfektneobrazy.sk/Tlaceny-obraz-Zlte-slnecnice-a-med-1902A-1S-d129333.htm.

‏Zelená a žltá

‏Farebná kombinácia, ktorú si zamilujete! Obe farby dohromady predstavujú skvelú symbiózu, ktorá podľa feng shui do kuchyne výborne pasuje. Dávkovanie oboch farieb však závisí od osobných preferencií, „wow“ efekt by ale mal zostať zachovaný a môžu vám k nemu pomôcť aj štýlové obrazy do kuchyne. Tak či onak, zelená so žltou pôsobia hravo a kreatívne a dodajú kuchyni potrebný pocit tepla.

‏Tip na doplnok do kuchyne

‏Ladenie kuchyne je proces, ktorý z veľkej časti tvoria detaily. A skvelým doplnkom môžu byť napríklad nádherné feng shui obrazy na stenu. Cieľom feng shui je vniesť do priestoru pokoj a harmóniu a tieto obrazy sú ladené presne takýmto štýlom. Vyberte si z precízne ladených tónov a vzorov, ktoré vo vás vyvolajú pocit pohody.