Dverné krídlo a zárubňa tvoria nerozlučnú dvojicu, no aby dverám chýbalo obloženie? Nevídané, neslýchané! So skrytou zárubňou AKTIVE už klasické obloženie skutočne potrebovať nebudete.

„Základom konštrukcie je subtílny hliníkový profil, tvoriaci hranu priechodného otvoru, ktorý možno po zabudovaní prekryť povrchom steny – napríklad maľovkou, tapetou či obkladom. Tým vznikne čistý priechod a skrytú konštrukciu prezradí pri otvorení dverí len jemná linka v hranách otvoru. Zatvorené dvere tak tvoria so stenou jednu rovinu,“ vysvetľuje Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, výrobca dizajnových dverných systémov.
JAP

Ak skrytú zárubňu doplníte o dverné krídlo MASTER DOOR, ktoré môže mať rovnakú povrchovú úpravu ako susedné steny, dvere s nimi splynú v jeden celok a budú úplne nenápadné. Skrytá zárubňa AKTIVE sa hodí do murovaných i do sadrokartónových priečok a dovoľuje použiť dvere s polodrážkou, aj bez nej. To umožňuje, aby sa dvere so skrytou zárubňou v prípade potreby otvárali každé inde, teda jedny dovnútra a druhé von, a pritom z pohľadovej strany stále lícovali so stenou. Zárubňu je možné inštalovať aj vo variante bez nadpražia, takže je vhodná aj pre dvere nadštandardnej výšky, aj do podkrovných priestorov. Okrem klasického otočného otvárania je možné zvoliť aj zasúvanie do steny, a to vďaka stavebnému puzdru AKTIVE so skrytou zárubňou. Skryté zárubne predstavujú elegantné a univerzálne riešenie, ktoré ponúka množstvo technologických a estetických variantov pre každý interiér. Súčasný dizajn interiérových dverí sa uberá dvoma smermi – jeden presadzuje vizuálnu dominanciu v priestore, druhý prináša opačný efekt. Ich charakteristické znaky sú v oboch prípadoch rovnaké – pôsobia luxusne a majú vynikajúce funkčné prevedenie, ktoré prispieva ku komfortu bývania. www.jap.sk