Elegantné, tiché, bezbariérové, s maximálnou úsporou miesta. To je hlavná charakteristika stavebných puzdier so zasúvacími dverami. Zamerajte svoju pozornosť na prvok, ktorý navyše prináša do interiérov aj pohľadové odľahčenie priestoru.

Stavebné puzdro je prvok zabudovaný v priečke, ktorý umožňuje dverám zachádzať až do steny. „Dverné krídlo je v otvorenom stave úplne schované v puzdre. Na rozdiel od klasických otočných dverí, ktoré v otvorenom stave zaberajú podlahovú plochu približne 0,6 m2, takéto krídlo v miestnosti vôbec neprekáža a vďaka tomu je možné naplno využiť priestor aj v bezprostrednej blízkosti dverí pri stene“, hovorí Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia. Medzi výhody stavebných puzdier však patrí nielen zväčšenie úžitkového priestoru, ale aj optické odľahčenie priestoru a bezpečnejší pohyb.

Dvojkrídlové varianty

Okrem variantu pre jednokrídlové dvere možno využiť tiež rôzne dvojkrídlové varianty, pričom nie sú potrebné žiadne dizajnové kompromisy. Stavebné puzdro vďaka bezoblôžkovému prevedeniu dokáže ponúknuť aj absolútne čisté dizajnové riešenia. „Typickým zástupcom stavebných puzdier bez viditeľných oblôžok sú stavebné puzdra AKTIVE, ktorých konštrukcia je pripravená tak, aby vytvárali pevnú hranu priechodného otvoru, no pritom sú skryté pod finálnou povrchovou úpravou steny,“ dodáva Petr Paksi.

Posuvné po stene

Optimálne využitie priestoru v interiéri, kde nie je možné použiť stavebné puzdrá, ponúka posuvný systém TRIX, ktorý dverné krídlo posúva pozdĺž steny. Koľajnice sú kotvené nad dverným otvorom a niektoré modely možno dokonca umiestniť aj nad existujúce zárubne bez toho, aby sa museli vybúrať. Posuvné systémy dokážu ušetriť miesto aj napriek tomu, že potrebujú voľný priestor na stene vedľa dverí, kam sa dverné krídlo posúva. Ich priestorová náročnosť je len 0,1 m2. Viac na www.jap.sk