Vedeli ste, že podľa výskumov pražskej kliniky je na počítači závislé až každé druhé dieťa? Asi nemusíme chodiť ani k susedom, aby sme na takéto nelichotivé zistenia prišli. Pokiaľ vaše dieťa trávi za počítačom viac ako 40 hodín za týždeň, má podľa odborníkov predpoklad závislosti.

Pokiaľ sa chcete vyvarovať tomuto nepriaznivému javu vo vašej domácnosti zaobstarajte svojim deťom podmienky, ktoré ich budú podnecovať k lepšiemu štýlu života.

Dostatočný priestor

Detský svet by mal byť plný fantázie a zážitkov, ktoré sa postarajú o ich maximálnu spokojnosť. Základná a dôležitá vec, o ktorú sa musíte pričiniť, aby ste tieto kroky splnili do najmenšieho detailu, je zariadiť im priestor, v ktorom budú mať svoje súkromie a pohodlie. Tým je najčastejšie detská izba. Vybrať vhodnú izbu nie je jednoduché, pokiaľ k tejto veci človek pristupuje naozaj zodpovedne a záleží mu na spokojnosti dieťaťa. Základ, ktorý rozhoduje je samozrejme vek a potom pohlavie. Pri tých menších deťoch je jasné, že do určitého veku dokážu spolu vychádzať bez najmenšieho problému všetky deti. V puberte je to už samozrejme horšie, ale v takom prípade už zrejme ani nejde tak o detskú izbu.

Jednoduchá hra

Druhou neodmysliteľnou súčasťou detskej izby sú hračky a prostriedky, ktoré sa postarajú o spomínaný rozvoj. Moderné a klasické. Poučné a vždy kvalitne spracované drevené hračky. Hra je pre dieťa prirodzenou činnosťou, prostredníctvom ktorej sa učí spoznávať nové veci.

Zariadenie detskej izby

Nábytok a výber doplnkov do tejto miestnosti by mal byť vykonávaný s ohľadom na dieťa. Každý rodič musí svoje ratolesti poznať do najmenšieho detailu a podľa toho im prispôsobiť aj ich bývanie. Veselé farby a jednoduchý nábytok s ohľadom na dostatok úložného priestoru, v ktorom sa nestratia obľúbené capačky. Prihliadať musíte aj na vzdelávanie a povinnosti, ktoré patria aj k životu dieťaťa. Akému režimu ich naučíte v mladom veku, také osobnosti z nich vyrastú.