S aplikáciou Home Connect vás budú viac baviť dokonca aj domáce práce. Vykonávajte svoje domáce práce nezávisle od času a priestoru. Znie to ako sci-fi? Pozrite sa na to, ako sa môže váš každodenný život zmeniť už dnes. Vďaka spotrebičom Siemens, ktoré v sebe skrývajú tie najpokročilejšie technológie, budú domáce práce jednoduchšie, ovládanie spotrebičov bude zábavnejšie a vám zostane viac voľného času na to, čo máte radi.

Domov v jednej aplikácii

Vďaka technológii Home Connect je možné prostredníctvom diaľkového monitoringu ovládať, kontrolovať a meniť nastavenie každého spotrebiča, ktorý je do systému zapojený, a to cez smartfón alebo tablet. Zároveň obsahuje množstvo praktických rád a tipov na mieru ku každému zapojenému spotrebiču, ako aj informácie o vhodnom príslušenstve, stave spotrebičov či technickej podpore.

Kávovým expertom niekoľkými klikmi

S aplikáciou Home Connect rozšírite menu svojho kávovaru o 19 kávových nápojov z celého sveta, môžete sa inšpirovať výbornými kávovými receptmi alebo sa dozvedieť zaujímavé informácie zo sveta kávy. Výroba rôznych kávových špecialít je pre množstvo hostí so zoznamom káv hračkou – stačí po miestnosti poslať tablet alebo mobil, kde si každý zadá, aký typ kávy si želá. Objednávka sa zaznačí v aplikácii a pošle do kávovaru, ktorý sa o všetko postará a zvolené nápoje postupne pripraví. Podľa názvu kávy a mena ihneď spoznáte, pre koho je pripravený nápoj určený. Nastavenie obľúbených nápojov si môžete aj uložiť. Keď príde návšteva, stačí tak kliknúť na uložené meno a už sa nemusíte pýtať, akú kávu má najradšej.

Zábavná príprava jedla aj pre „nekuchárov“

S rúrou s Home Connect zas získate celú kuchársku knihu receptov na mieru danému modelu spotrebiča, tipy na varenie, rôzne vychytávky, krátke videá s postupmi spracovania surovín, ako aj dôležité informácie o najbežnejších ingredienciách. Táto kuchárska kniha krok za krokom prevedie človeka celou prípravou jedla a následne odošle parametre pečenia priamo do rúry. Stačí len suroviny vložiť dnu a o nič iné sa nestarať, rúra už bude vedieť, čo má robiť. Aj  v prípade varnej dosky s Home Connect si môžete vyberať zo širokej ponuky receptov a poslať vybrané nastavenie priamo do varnej dosky. Nastavenie spotrebičov v kuchyni môžete na diaľku nielen kontrolovať či upravovať, ale dokonca aj vypnúť.

Nahliadnite do chladničky, aj keď nie ste doma

Vďaka technológii Home Connect je možné prostredníctvom diaľkového monitoringu skontrolovať a zmeniť nastavenie každého spotrebiča, ktorý je do systému zapojený. Do chladničky sa dokonca možno pozrieť kdekoľvek a kedykoľvek, keď je potrebné, a pripraviť si presné plány varenia, napríklad aj s použitím mobilnej aplikácie s receptmi. Chladnička je totiž vybavená dvoma vysokovýkonnými kamerami, ktoré spravia fotografiu zakaždým, keď sa spotrebič zavrie. Takto si môžete cestou z práce skontrolovať, či vám niečo na prípravu jedla nechýba, a okamžite vybaviť nákup. Pomocou aplikácie je taktiež možné jednoducho nastavovať teplotu alebo získať praktické informácie o jedle a jeho uskladnení. Táto chladnička dokonca dokáže rozpoznať až 60 druhov ovocia a zeleniny a ponúknuť recepty z potravín, ktoré doma práve máte a takisto odporučiť, ktorá priehradka je na uloženie najvhodnejšia alebo aká je ideálna teplota na uskladnenie.

Umývačka riadu sama upozorní, že dochádzajú tablety alebo leštidlo

Ďalším zo spotrebičov, ktoré je možné zapojiť do systému Home Connect, je umývačka riadu. Program na umývanie si môžete navoliť sami alebo zadáte druh riadu a stupeň znečistenia a umývačka navolí najvhodnejší program za vás, informuje vás o stave umývania, ako aj o jeho dokončení. Ešte pred umývaním zobrazí spotrebu energie a vy si môžete vybrať, či v danej chvíli preferujete rýchlejší alebo energeticky úspornejší program. Len čo umývačka riadu doumýva, dostanete na smartfón alebo tablet upozornenie. Umývačka vás taktiež informuje, že ju treba vyčistiť alebo že dochádza leštidlo či tablety.

Intuitívne nastavenie práčky a sušičky

Najlepší prací a sušiaci program na bielizeň za vás vyberie funkcia Easy Start. Stačí postupovať podľa návodu v aplikácii, nastaviť druh bielizne a spotrebič sám podľa zadaných informácií vyberie ten najvhodnejší program. S Home Connect navyše získate aj tipy na optimálne pranie či informácie o spotrebe vody a energie. Práčka upozorní nielen na dokončenie cyklu a nutnosť vybrania bielizne, ale pokiaľ má systém automatického dávkovania pracieho prostriedku i-Dos, zistí, že dochádza prací prostriedok a správu zašle na telefón alebo tablet. Sušička zase priebežne kontroluje a upozorňuje na to, kedy treba vyčistiť filter alebo vyprázdniť nádržku na vodu.

Odsávač pár prepojený s varnou doskou

Varná doska pracuje v dokonalej synchronicite s odsávačom pár a spoločne tak zaisťujú vždy optimálne odsávanie. A ako bonus si môžete v kuchyni vytvoriť perfektnú atmosféru s LED osvetlením na odsávači. Farbu osvetlenia a akékoľvek ďalšie nastavenie si pohodlne zvolíte na telefóne alebo tablete, a tak si budete môcť veľmi rýchlo a jednoducho vytvoriť dokonalú atmosféru podľa aktuálnej nálady.

Servisná sekcia

V aplikácii nájdete aj sekciu zameranú na servis s kontaktmi na call centrum a poradenskú linku a priamy vstup na webové stránky Siemens. Od konca roka 2018 je cez túto sekciu možná aj diagnostika spotrebiča na diaľku priamo zo servisného centra, samozrejme, s nutnou autorizáciou užívateľa. Identifikácia poruchy sa tak stala oveľa rýchlejšou a technik prichádza na opravu vybavený náhradnými dielmi, vďaka čomu môže opraviť spotrebič už pri prvej návšteve. V tejto sekcii sú k dispozícii aj užívateľské manuály, informácie o odporúčanom príslušenstve pre daný typ spotrebiča, ako aj inštruktážne videá s postupom údržby jednotlivých spotrebičov.

Bezpečnosť a ochrana súkromia najvyššou prioritou

Prioritou značky Siemens je, samozrejme, najvyššia miera ochrany spotrebiteľov. Samotný proces zapojenia sa do systému Home Connect je veľmi jednoduchý a netrvá viac ako desať minút. Prístup k nemu a jednotlivým spotrebičom je však umožnený len po prihlásení sa do užívateľského účtu. Nikto bez prihlasovacích údajov cez internet nemá k spotrebiču prístup. Navyše sa nepripojí do akejkoľvek Wi-Fi siete, možno ho pripojiť len do zabezpečenej Wi-Fi. K otvorenej sieti bez hesla sa systém vôbec nepripojí. Ďalšie zabezpečenie aplikácie Home Connect predstavujú bezpečnostné certifikáty, firewall na serveri a ochrana heslom.

 

Pre viac informácií klikni: