Žijeme v dobe, keď sa veľký dôraz kladie na správny životný štýl a životosprávu vôbec. Z každej strany počúvame, aký dôležitý je pohyb v našom živote, športovanie či také alebo onaké potraviny. Podľahli sme tlaku spoločnosti a skôr či neskôr meníme svoje zvyky, jedálniček, venujeme sa športovaniu alebo chodíme do posilňovne. To je samozrejme pozitívna vec.

V živote človeka je dôležitý nielen pohyb a zdravá strava. Málokto rozmýšľa nad vzduchom, ktorý dýcha, pokiaľ nemá viditeľné ťažkosti. A ak sa objavia, je to signál na to, aby sme s tým niečo robili. 

Keď trápi sucho

Svoje domovy, príbytky, domy či byty si skrášľujeme podľa svojich predstáv, chceme sa doma cítiť čo najpríjemnejšie a mať dokonalý komfort. Niekedy však zabúdame na dôležitý faktor v našom dome – na vlhkosť. Možno povedať, že niektoré stavby sú príliš suché, iné zasa príliš vlhké. Ani veľké sucho, ani vysoká vlhkosť nie sú pre naše zdravie ideálne. Prílišné sucho nás vie potrápiť napr. suchým dráždivým kašľom, pálením očí či ochoreniami horných a dolných dýchacích ciest. Nič príjemné. Vtedy nám prichádzajú na pomoc rôzne  zvlhčovače vzduchu, aby sa nám lepšie dýchalo. Určite sa do ich kúpy oplatí investovať, pretože zdravie by malo byť na prvom mieste.

Keď trápi vlhko

Ako sme už spomenuli, stavby, budovy, uzavreté priestory žijú svojím životom-„dýchajú.“ V niektorých bytoch je sucho, v iných zasa príliš vlhko. Mnohí odborníci sa zhodujú v tom, že ideálna vlhkosť v byte by mala byť v letnom období okolo 40-50% a v zime približne 45-65%. Ak je podstatne vyššia, znamená to, že náš byt „trpí“ nežiaducim vlhkom a je potrebné to zmeniť. Dnešná moderná doba nám umožňuje vyriešiť problém s vlhkosťou vďaka odvlhčovačom. Odvlhčovač vzduchu do bytu je vhodné umiestniť do najvlhšej miestnosti, aby zachytával všetku nadbytočnú vlhkosť v domácnosti a znižoval jej množstvo. Okrem odstránenia vlhkosti v danom priestore plní aj funkciu čistenia vzduchu a vytvorenia príjemnej klímy vo Vašej domácnosti.