Striedmosť, jednoduché línie, čistý dizajn. To sú charakteristické znaky minimalistického štýlu, ktorý vládne súčasným interiérom. Tiež ovplyvňuje podobu moderných dverí a rámov, ktoré sa doslova strácajú pred očami.

Nechajte vyniknúť jedinečný vzhľad dverí naozaj naplno a dovoľte im splynúť so stenou do jednej harmonickej roviny, ktorú nebude nič rušiť. Tento efekt vyvoláva dverné krídlo usadené v skrytej zárubni AKTIVE, ktorá sa zaobíde bez viditeľného obloženia. „Skrytá zárubňa AKTIVE vytvára hranu priechodného otvoru a možno ju prekryť povrchovou úpravou priečky, napríklad maľbou alebo tapetou. Pri pohľade na zatvorené dvere je priechod s elegantnými líniami absolútne čistý, vidieť iba dverné krídlo“, popisuje Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, ktorá sa zaoberá výrobou dizajnových dverných systémov. Skrytú zárubňu však oceníte aj vtedy, ak máte v jednej miestnosti vedľa seba dvoje dvere, ktoré sa otvárajú každé na inú stranu.

Vzdušná elegancia

Schovajte zárubne aj u celosklenených dverí! Kým doteraz boli neoddeliteľnou súčasťou celosklenených dverí klasické zárubne, alebo masívne pánty, teraz si ich vzdušnú eleganciu môžete užívať naplno, bez akýchkoľvek rušivých elementov. Postará sa o to skrytá zárubňu AKTIVE GLASS, špeciálne skonštruovaná pre celosklenené dvere. „Skryté zárubne doteraz neumožňovali dať celosklenené dvere so stenou do jednej roviny. AKTIVE GLASS v tomto smere prináša malú revolúciu. Sú určené pre jednokrídlové celosklenené dvere, ktoré sa otvárajú z pohľadovej strany smerom k sebe a presne lícujú s povrchom múru“, objasňuje Peter Paksi. Zárubne sa vyrábajú v základnom striebornom eloxovanom prevedení, ale možno ich aj nalakovať zvolenou farbou. www.jap.sk