Interiérové kľučky a rôzne úchytky na nábytku vnímame skôr ako funkčnú vec, ktorá nemá veľký vplyv na dizajn miestností. Opak je však pravdou. Aj zdanlivé drobnosti dokážu dotvárať celok.

Drahšie kľučky nemusíte nechávať verejným interiérom. Ak by ste mali vyberať kľučky do domácnosti čisto podľa praktickosti, pokojne by ste si vystačili s obyčajnejšími hliníkovými kľučkami. Nerezové a mosadzné kľučky nájdu využitie skôr v interiéroch s vyššou frekvenciou používania ako sú kancelárie či obchodné domy.

Pokiaľ vám však nevadí vyššia cena kľučiek z drahších a kvalitnejších materiálov, nebojte sa po nich siahnuť aj keď chcete vymeniť kľučky u vás doma. Určite pridajú na dizajne vašej domácnosti a vydržia vám dlhé roky. A ak bývate v menšom byte, tých kľučiek na výmenu ani nebude toľko, že si nebudete môcť dopriať drahšie druhy.

Pri úchytkách sa môže naplno prejaviť váš dizajnérsky duch

Možno ešte viac ako kľučky dokážu pretvoriť vzhľad miestnosti vhodné úchytky. Týka sa to hlavne kuchyne, keďže na kuchynskej linke je množstvo dvierok, či zásuviek, ktoré pokiaľ sa neotvárajú bezúchytkovo, musia zákonite mať svoje úchytky. To je prípad aj väčších obývacích stien, i keď medzi tými sa v poslednej dobe dostali do módy skôr minimalistickejšie, s menším počtom skriniek a zásuviek.

Keďže na rozdiel od kľučiek, úchytky sú prakticky nehybné, nájdete medzi nimi aj oveľa dizajnovejšie kúsky. Takými sú aj exkluzívne úchytky posiate celosvetovo obľúbenými krištáľmi Swarovski. Každá dáma, ktorá obľubuje Swarovski šperky teraz určite spozornela. Áno, môžete si dokonalé spracovanie, priezračnosť a lesk z vašich šperkov preniesť aj na váš nábytok.

Rovnako dizajnovou záležitosťou, na ktorú ale musíte mať zariadenú domácnosť v hodiacom sa štýle, sú rôzne rustikálne úchytky. Ak vám však takéto štýly úchytiek nič nehovoria, môžete zvoliť minimalistickú jednoduchosť, ktorá dokonale splynie s vašim nábytkom. Autor: Drongo Sidorelli, Foto: Shutterstock.com