Dekoračné vankúše sú skvelým doplnkom každého interiéru. Hodia sa do obývacej izby, spálne i detskej izby, ale dokážu zútulniť aj obyčajnú lavicu alebo kreslo v chodbe. V lete urobia veľkú parádu aj na terase, len musíte vedieť, ako na to.

Farebné vankúšiky dodajú interiéru nový náboj, zútulnia priestor a poskytnú pohodlie. Ak si neviete rady, ako si vybrať zo širokej ponuky obliečok na vankúše, máme pre vás niekoľko rád. „Najprv zvážte, aký štýl chcete vytvoriť. Každý štýl má totiž svoje vlastné charakteristiky a vhodné farby. Konečný štýl môžete dotvoriť aj prikrývkami, plédmi alebo dekami. Našim zákazníkom ponúkame naozaj pestrý výber“, hovorí Michal Kempa z českého e-shopu s bytovým textilom Goldea.

Decentný minimalizmus

Pokiaľ preferujete moderný a minimalistický štýl, voľte jednoduché vzory a pastelové farby. Biela, sivá, béžová a jemné odtiene modrej sú ideálnou voľbou. Tieto farby dodajú priestoru sviežosť a zároveň nebudú príliš rušiť celkový dojem.

goldea
Jednofarebné vankúše zladíte so vzorovanými. Foto: Goldea

Rustikálna farebnosť

Pre interiéry v rustikálnom štýle voľte vankúše s prírodnými textúrami a výraznými farbami ako je hnedá, tmavozelená a orechová. S týmto štýlom budú taktiež ladiť vankúše s klasickou potlačou alebo prírodnými motívmi.

goldea
Rustikálny štýl môže mať aj takúto nežnú podobu. Foto: Goldea

Žiarivý glamour

Pre glamour štýl je vlastný na jednej strane lesk a ligot, elegancia a luxus a na druhej strane eklektika v kombinácii s kontrastmi. Pokiaľ máte radi glamour, voľte vankúše so zlatými a striebornými aplikáciami. Tieto kúsky dodajú interiéru eleganciu a luxusný vzhľad. Kombinujte ich s odvážnymi farbami ako sú fialová, modrá alebo červená, aby ste získali dokonalú kombináciu extravagantného štýlu.

goldea
Osviežte si bývanie tropickými vzormi, hoci len na vankúšoch! Foto: Goldea

Hravý boho štýl

Bohémsky štýl je opak minimalizmu s jemnou farebnou paletou a jednoduchými linkami. Boho štýl je hravý, kombinuje nábytok aj dekorácie z rôznych častí sveta. Nájdete v ňom množstvo farieb, textúr a prírodných materiálov. Tomu by mal zodpovedať aj výber obliečky na dekoračné vankúšiky.

Tri a dosť

Pri kombinovaní farieb vankúšov s ostatnými prvkami interiéru sa držte maximálne troch hlavných farieb, aby nebol celkový dojem príliš rušivý. Napríklad ak máte biele steny, voľte vankúše s farbou vášho koberca alebo záclon. Tieto farby potom môžu byť použité aj v malých doplnkoch ako sú sviečky, kvety a iné dekoračné prvky. Ak chcete vytvoriť kontrast, voľte vankúše v inej farbe alebo s odlišnou potlačou, než je zvyšok interiéru. To potom dodá interiéru na zaujímavosti a rozmanitosti.

Ktorý z vankúšov Goldea by sa vám hodil najviac? Vyberte si tie svoje už dnes!