Čo je nevyhnutnou súčasťou kúpeľne? Zaiste to bude vaňa, prípadne sprchový kút, umývadlo a samozrejme aj spotrebiče v podobe práčky či sušičky. To však rozhodne nie je všetko, čo v kúpeľni potrebujeme.

Žiadna kúpeľňa by nebola kompletná bez praktického kúpeľňového nábytku. Zrejme najčastejšie využívanými sú umývadlové skrinky. Okrem toho, že slúžia na uchytenie umývadiel, poskytujú aj praktický úložný priestor. Môžete ich využiť na veci, ktoré pri hygiene bežne potrebujete alebo do skriniek schovať zásobu šampónov, sprchových gélov a podobne.

Aj v kúpeľni sa zíde odkladací priestor

Umývadlové skrinky môžu byť až po zem, prípadne nad zemou – na nožičkách alebo zavesené. Aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že najpraktickejšie riešenie je, keď je umývadlová skrinka až po zem (má maximum priestoru), zavesené umývadlové skrinky však opticky dodávajú kúpeľni otvorenosť a vzdušnosť. A priestor pod nimi sa môžete využiť napríklad na osobnú váhu.

Viac úložného priestoru majú tí, ktorí si zvolia dve umývadlá a tým pádom majú aj väčšiu umývadlovú skrinku. Ak dve umývadlá nemáte, no aj tak chcete viac úložného priestoru, môžete využiť rôzne prídavné skrinky, medzi ktorými určite nájdete množstvo riešení vhodných pre vás tak po stránke ponúkaného úložného priestoru a tiež rozmerov vhodných pre vašu kúpeľňu.

Bez zrkadla by predsa nebola kúpeľňa

Úložný priestor v kúpeľni sme vyriešili, ale stále tam niečo podstatné chýba? Máte pravdu – nemáme zrkadlo! Ako inak by sme si mohli upravovať svoj zovňajšok? Okrem tejto hlavnej funkcie, zrkadlo dokáže aj opticky zväčšiť kúpeľňu, čo sa náramne hodí hlavne v malých bytoch, keďže mávajú zväčša aj malé kúpeľne.

Pri výbere zrkadla sa medze nekladú. Prakticky všetci výrobcovia, napríklad aj Villeroy Boch, majú v ponuke niekoľko druhov zrkadiel, z ktorých si vyberie určite každý. Niekto preferuje oválne zrkadlá, inému sa páčia skôr štvorcové. Ak máte dve umývadlá, prípadne rátate s tým, že v kúpeľni sa budete upravovať naraz viacerí členovia rodiny, vhodné bude veľké obdĺžnikové zrkadlo. Autor: New Africa, Foto: Shutterstock