Kolagén je najdôležitejšia stavebná bielkovina. V našom tele predstavuje 30% všetkých bielkovín a až 70% sušiny v kĺbových chrupavkách. Často sa nazýva aj bielkovina mladosti, keďže má zásadný vplyv na zdravie pokožky. Dokáže naše telo produkovať kolagén samostatne a aké sú jeho ďalšie účinky?

Ak máme v tele dostatok kolagénu, pozitívne tak vplývame na kvalitu našich kostí a chrupaviek. Pôsobí ako spojivo buniek prakticky v celom tele, to znamená nielen v kostiach, šľachách, kĺboch, ale napríklad aj v krvných cievach, rohovke oka a dokonca v zuboch.

Kedy začať užívať kolagén ?

Ľudské telo od 25.roku života stráca schopnosť ďalej tvoriť kolagén, čím dochádza práve k nežiaducim účinkom vo forme prejavov starnutia. „Bielkovina mladosti“, ako sa zvykne táto látka nazývať, tvorí viac ako 30% bielkovín ľudského organizmu a až 70% bielkovín kože. Práve kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v ľudskom tele. Dostatok kolagénu zabraňuje procesu starnutia, udržuje mladšiu a zdravšie vyzerajúcu pleť, dodáva živiny pre tkanivá, regeneruje pleť, vlasy a nechty.

Ak teda chcete spomaliť procesy starnutia, doplňte do tela dostatok kolagénu a uvidíte, ako sa vaše telo začne meniť. Kolagén totiž tvorí až 75 % našej pokožky, takže jej zmena pri dostatku či nedostatku je po chvíli viditeľná.

Kolagén je tiež vhodné dopĺňať aj na zotavenie po pôrode. Pomáha pri hojení pôrodných rán, a to tak, že obnovuje tkanivá napríklad aj v panvovom dne, brušných svaloch a maternici a samozrejme vo vrchných vrstvách kože. Rany po cisárskom reze, šitie po prirodzenom pôrode, toto všetko sa hojí s kolagénom podstatne rýchlejšie

Stará sa o krásu a zdravie našej pleti

Pre pokožku je kolagén niečo ako jej opora. Spevňuje našu pleť, vďaka čomu pomáha vyhladiť jemné vrásky a zjemniť aj tie staršie a hlbšie. Navyše, v pleti pomáha uchovávať vodu, vďaka čomu je hydratovaná a vypnutá. Takisto zjednocuje farebný tón pleti, pričom je pleť celkovo plnšia a žiarivejšia.

Urýchľuje rast vlasov a zlepšuje ich kvalitu

Aj kvalita vlasov sa s pribúdajúcim vekom pomaly začína zhoršovať. Či už pociťujete ich rednutie, šedivenie, prípadne sa vám zdajú lámavejšie a slabšie ako kedysi. Práve tieto príznaky môžu mať pôvod v úbytku kolagénu.

Ako sa starať o vlasy?  Používaním kolagénu, a teda dostatočným prísunom do tela, si zaručíte nielen krajšiu pokožku a ohybnejšie kĺby, ale aj pevnejšie a vyživenejšie vlasy. Navyše vaše vlasy budú pružnejšie, prestanú sa lámať a pravidelným užívaním kolagénu  zabránite vypadávaniu vlasov .

Na trhu je už etablovaný a obľúbený prémiový produkt 100% morský Bio-Aktívny kolagén od IncaCollagen. Bio-Aktívny morský kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu, ľahko sa vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Inca Collagen ovplyvňuje bunkovú obnovu a podporuje regeneráciu kolagénových vlákien.

Vďaka svojej stavbe zabezpečuje pokožke, vlasom i nechtom optimálny stupeň výživy. Jeho jedinečnosť je v tom, že si zachováva aj po jeho spracovaní štruktúru triple helix, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Inca Collagen je vyvážený komplex bielkovín, ktoré priaznivo pôsobia na ľudský organizmus.

Súťažná otázka:

Aké atribúty by mal mať kolagen aby naozaj fungoval?

Jedna z odpovedí:

– čistý (neochutený, bez prísad )

– morský (najviac podobný ľudskému)

– v prášku na pitie (lepšie sa vstrebáva)

Jeden z vás získa mesačný balíček Inca Collagenu