Záleží vám na tom, ako sa stravujete? Chladničky s mrazničkou značky Bosch so systémom VitaFresh poskytujú všetko, čo potrebujete na to, aby ste žili zdravo.

Neponúkajú iba dostatok miesta na veľké množstvo čerstvého jedla, nápojov, hrncov a mís, ale aj sofistikované možnosti na ich optimálne skladovanie. Sú dokonalým spojením vysokoúčinnej, ľahko ovládateľnej technológie a elegantného dizajnu a vďaka úsporným chladiacim systémom prospejú nielen rodinnému rozpočtu, ale aj životnému prostrediu.

Inovované systémy čerstvosti potravín

Inovovaný systém VitaFresh na udržiavanie čerstvosti potravín spĺňa rastúce nároky na zdravé a vyvážené stravovanie. Tento systém uchováva vďaka dvom nastaveniam vlhkosti potraviny v presne kontrolovaných podmienkach garantujúcich maximálnu sviežosť a zachovávajúcich všetky živiny. Systém VitaFresh plus vďaka kontrole teploty a dvom nastaveniam vlhkosti zase udržuje potraviny čerstvé až dvakrát dlhšie. Čerstvé jedlo si tak možno vychutnávať každý deň, a to aj bez častého nakupovania potravín.

Systém VitaFresh pro poskytuje v zásuvkách relatívne nízku vlhkosť, ktorá zaručuje dlhotrvajúcu čerstvosť. Teplota v zásuvkách sa dá nastaviť v rozmedzí od -1 °C až po +3 °C pomocou prehľadného displeja. Teplota tesne nad bodom mrazu je ideálna na uskladňovanie mäsa a rýb. Na druhej strane delikátne potraviny, ako napríklad sushi, je lepšie skladovať pri teplote -1 °C. Zelenina, ovocie alebo šaláty sa uchovajú najdlhšie čerstvé v špeciálnej zásuvke s efektívnym systémom regulujúcim vlhkosť. Tu sa dá nastaviť vlhkosť zásuvky v troch rôznych úrovniach: pre ovocie, zeleninu alebo zmiešané potraviny. Znamená to, že dodržaním predpísaných návodov uchováme čerstvosť potravín až trikrát dlhšie ako v tradičných zásuvkách.

Už žiadne odmrazovanie

Inovatívny automatický systém odmrazovania NoFrost zabraňuje vznikaniu námrazy, ktorá spôsobuje zvýšenie spotreby energie. A nielen to. Vďaka nej raz a navždy odpadá nutnosť nepríjemného ručného odmrazovania. Námraza sa totiž netvorí ani na mrazených potravinách, ktoré si tak zachovávajú svoju kvalitu. Automatický systém odmrazovania teda svojou činnosťou zabraňuje aj energetickým stratám, ku ktorým dochádza pri námraze chladiaceho zariadenia, čo šetrí čas aj peniaze.

Teplota, ktorá sa nemení

Udržanie konštantnej teploty je možné vďaka systému MultiAirflow. Ten zaisťuje konštantné prúdenie chladného vzduchu a ochladzovanie políc v spotrebiči, čím sa v celej chladničke udržiava rovnaká teplota a nedochádza k jej výkyvom. Systém FreshSense zase garantuje, že uskladnené potraviny ostanú dlhšie čerstvé, a to vďaka neustálej regulácii vnútornej teploty. Vonkajšia teplota a neustále otváranie dvierok chladničky majú totiž za následok veľké teplotné výkyvy vo vnútri spotrebiča. Vďaka niekoľkým inteligentným senzorom technológie FreshSense tak dokáže chladnička registrovať každú zmenu teploty vo svojom vnútri a automaticky zareagovať jej optimálnou reguláciou.

Všestranná, svetlá a jasná 

Každého určite poteší aj dôvtipný dizajn interiéru chladničky, ktorý je veľmi praktický. Úložný priestor je možné veľmi ľahko upraviť vďaka nastaviteľným odkladacím plochám z bezpečnostného skla a ich praktickému riešeniu uskladnenia, priehradke a polici EasyAccess, novému držiaku na fľaše a variabilnému skladovaciemu priestoru VarioZone. Zásluhou zdokonalenej technológie kondenzátora dokonca už nie je potrebné udržiavať vzdialenosť chladničky od bočnej steny alebo nábytku. Systém otvorenia dverí až do 90-stupňového uhla Perfect Fit umožňuje plný prístup ku všetkým priehradkám, aj keď je chladnička umiestnená priamo pri stene.

Najúspornejšia trieda spotreby energie 

Modely chladničiek značky Bosch NoFrost so systémom VitaFresh sa nachádzajú v tých najúspornejších triedach spotreby energie A++ a A+++. Spotreba energie  v prípade energetickej triedy A+++ je až o 47 percent nižšia, ako má porovnateľný model v triede spotreby energie A+. Neušetríte tak len peniaze, ale aj vyčerpateľné prírodné zdroje, ktoré sú potrebné na výrobu elektriny.