Drevo v interiéri vynikne zrejme všade. Nezáleží od miestnosti ani od štýlu, v ktorom máte interiér zariadený. Drevené prvky sa hodia tak do kuchyne ako aj do spálne, či dokonca do kúpeľne a drevo bude vyzerať skvelo v klasicky aj v moderne zariadených interiéroch.

A ak máte viacpodlažný rodinný dom, môžete drevo využiť aj na schodišti. Aj keď drevo na schodišti je možné použiť ako obklad, prípadne v kombinácii s inými materiálmi, sú to práve samonosné drevené schodištia, ktoré tvoria pomyselný vrchol výroby drevených schodov.

Samonosné drevené schodište plní všetky požiadavky

Ak by sme mali v skratke zhrnúť vlastnosti samonosných drevených schodíšť, opísali by sme ich ako kvalitné, stabilné a s dlhou životnosťou. Ak dáte šancu drevenej konštrukcii, spokojnosť na seba nenechá dlho čakať. Samonosné drevené schodištia môžu byť v rôznych prevedeniach. Využívajú sa priamočiare, zmiešanočiare s lomeným oblúkom, zakrivené (pravotočivé aj ľavotočivé) a taktiež aj rôzne kombinované.

Aj obklad schodišťa drevom je dobrou voľbou

Aj napriek nesporným výhodám samonosných drevených schodíšť tieto nie je možné vždy použiť. Niekedy je skrátka lepšou voľbou betónové schodisko a samozrejme, môžu sa nájsť aj ľudia, ktorí majú voči drevenej konštrukcii predsudky. Stále je však možné drevo na schodišti využiť v podobe kvalitných nášľapov na schody. Tie je možné využiť nielen pri nových schodištiach, ale aj pri renovácií starých. Nový kvalitný drevený obklad dokáže aj starému schodišťu dodať exkluzívny a luxusný vzhľad.

Možno sa teraz pýtate, prečo by ste na obklad schodišťa mali použiť drevo a nie často používané parkety, či dlažbu. Okrem toho, že drevo ponúka nenapodobiteľný nadčasový luxusný vzhľad, je tu aj funkčná stránka veci. Rovnako, ako je drevo „príjemné na pohľad“, je príjemné aj na dotyk a za každých okolností pôsobí teplo. Autor: Bilanol, Foto: Shutterstock.com