Priečky z pórobetónu Ytong patria kvôli svojej jednoduchosti k najžiadanejším materiálom pri prestavbách, rekonštrukciách a ďalších prácach v interiéri. Tam, kde je potrebné posilniť akustické vlastnosti, únosnosť steny či akumulačnú schopnosť konštrukcie, ponúka spoločnosť Xella Slovensko sortiment vápenno-pieskových tvárnic Silka.

Základnou prednosťou priečok Ytong sú ich dobré statické a tepelnoizolačné vlastnosti, veľkou výhodou je ich homogenita a zachovanie rovnakých technických vlastností vo všetkých smeroch. Všetci stavebníci aj stavebné firmy si chvália ľahké a rýchle murovanie. Pri priečkach Ytong oceníte aj ich nízku hmotnosť a vysokú presnosť vymurovaných stien. Pre Ytong je typické systémové riešenie, takže aj tu sa môžete spoľahnúť na široký výber nenosných a plochých prekladov, mált, omietok, stierok a náradia. Veľkou výhodou je ľahká tvorba otvorov a drážok pre inštalačné rozvody. Kreatívne oblé tvary oblúkových priečok Ytong uvoľňujú priestor na originálne riešenie interiéru. Prednosťou je prefabrikované zakrivenie bez zložitého opracovania a brúsenia. Pri práci oceníte aj hladký povrch, ktorý uľahčuje finálne úpravy.

Optimálna klíma

Priečky Ytong sú ohľaduplné k zdraviu, v dome vytvárajú optimálnu klímu a chránia zdravie jeho obyvateľov. Ich silnou stránkou je aj minimum odpadu. Výroba pórobetónových priečok je energeticky nenáročná, priečky Ytong Klasik sú tiež ohňovzdorné. Akustické riešenie Xella pre vnútorné priečky Ytong a Silka súčasne plní náročné požiadavky akustickej normy. Vápenno-pieskové tvárnice Silka vynikajú svojimi jedinečnými zvukovo-izolačnými vlastnosťami. V závislosti od hrúbky tvárnic (od 80 do 300 mm) a spôsobu konštrukcie (pero + drážka alebo pero + drážka + úchopné kapsy) sa ich vzduchotesnosť pohybuje od 45 do 57 dB!

Priečky dýchajú a hrejú

Jednou z predností vnútorných vápenno-cementových omietok Ytong, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre tvárnice Ytong a Silka, je skutočnosť, že zlepšujú tepelno-izolačné vlastnosti stien. Navyše dovoľujú stenám dýchať, odstraňujú vlhkosť zo stavby a znižujú riziko vzniku plesní. Pri práci s nimi oceníte aj ľahké spracovanie, vysokú výdatnosť a pevnosť. Pri vnútorných priečkach a stenách z tvárnic Ytong a Silka voľte preto z vyššie uvedených dôvodov systémovú omietku Ytong. Túto omietku môžete použiť ako finálnu vrstvu, pokiaľ však dávate prednosť extra hladkému povrchu steny, nanášajte v druhej vrstve hladenú vnútornú sadrovú stierku. Táto kombinácia má množstvo výhod – vnútorná omietka Ytong je vysoko priedušná, vystužená vláknami a vyniká výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vrchná sadrová stierka má extra hladký povrch a zaisťuje hygienickú čistotu prostredia. Viac informácií o pórobetóne Ytong a vápenno-pieskových tvárniciach a priečkach Silka nájdete na www.xella.sk.