Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez kvalitného zrkadla. Tento univerzálny interiérový doplnok dokáže pri vhodnom umiestnení opticky zväčšiť priestor a podľa tradičného čínskeho učenia feng-šuej ide o bytový kúsok, ktorý dokáže v dome zvýšiť aj energiu.

Podľa čínskeho učenia feng-šuej zrkadlo môže priniesť svojmu majiteľovi hojnosť a šťastie. Viete, ako vybrať to správne zrkadlo? Pri výbere zrkadla sa orientujte najmä podľa toho, kam ho chcete umiestniť. Iný tvar aj veľkosť sa hodí do kúpeľne, po inom siahnite v prípade, keď táto bytová dekorácia poputuje do predsiene. Na trhu je veľké množstvo produktov, preto je dobré mať určitú predstavu, čo od nového doplnku očakávate.

Nebojte sa väčších rozmerov

Chodba je časť domu, ktorá si zaslúži vlastné zrkadlo. Podľa proporcií miestnosti zvážte, či sa do nej hodí nástenné alebo stojace zrkadlo. Moderné sú napríklad voľne stojace zrkadlá, ktoré môžete oprieť o stenu bez nutnosti vŕtania. Orientujte sa aj podľa toho, kto sa do neho bude dennodenne pozerať. Do predsiene sa hodí rozmerovo väčšie zrkadlo. Budete sa v ňom môcť vidieť vždy pred tým, než odídete z domu. Zrkadlo objednávajte online na Expedo.sk alebo Expedo.cz – dopravu máte zadarmo.

Bez svetla sa nezaobídete

Len ťažko si možno predstaviť rannú aj večernú hygienu bez zrkadla v kúpeľni. Pri jeho výbere vezmite do úvahy priestorové možnosti. Jednoduchou a elegantnou voľbou sú bezrámové zrkadlá. Minimalizmus uprednostňujte najmä pri zariaďovaní menšej kúpeľne, v ktorej je potrebné šetriť miestom. V opačnom prípade sa nebojte experimentov a pokojne kúpte zrkadlo väčšie, s netradičným rámom. Zásadnou otázkou je, ako vysoko ho umiestniť, myslite pri tom na pohodlie všetkých členov domácnosti. V kúpeľni sa nezaobídete bez vhodného svetla. Ak môžete umiestniť zrkadlo naproti oknu, máte vyhrané. Prirodzené svetlo je tou najlepšou voľbou. Ak je kúpeľňové okno príliš malé či v miestnosti chýba, venujte dostatok pozornosti umelému osvetleniu. Meníte staré zrkadlo za nové? Popremýšľajte, čo sa vám na tom pôvodnom nepáči, potom si lepšie vyberiete to pravé. New Africa, FOTO: Shutterstock.com