Ceny bytov a bývania išli v posledných rokoch nahor. Preto pri riešení vlastného bývania mnoho mladých ľudí robí kompromisy ohľadom veľkosti. Aby si vlastné bývanie mohli dovoliť, musia si niekoľko štvorcových metrov „odpustiť“.

Menej štvorcových metrov znamená, že pri rekonštrukcii a zariaďovaní novej domácnosti je potrebné priestor využívať naozaj efektívne. Našťastie, v súčasnosti sa dá ušetriť priestor rôznymi spôsobmi, napríklad aj výberom vhodných dverí.

Interiérové dvere potrebujú viac priestoru ako si možno myslíte

Nemyslíme vchodové bezpečnostné dvere. Pri výbere vchodových dverí nehrá úlohu veľkosť bytu – skôr to, čo cenné v ňom budete mať. Problémy s priestorom môžu spôsobiť interiérové dvere. Často si to človek ani neuvedomuje, ale dvere v byte zaberajú dosť veľa priestoru. Samozrejme nie, keď sú zatvorené. Ale na otvorenie bežných dverí potrebujete dostatočný priestor nielen pred nimi, ale aj pozdĺž tej steny, na ktorú sa otvárajú.

Posuvné dvere dokážu vyriešiť problémy s nedostatkom miesta

Riešením sú praktické posuvné dvere. Tie nielenže ušetria značný priestor, ale sú aj veľmi elegantným riešením, ktoré nájdete aj v takých moderných interiéroch, ktoré rozhodne problém s priestorom nemajú. Posuvné dvere sa vyrábajú v dvoch variantoch.

Elegantnejší variant sú posuvné dvere, ktoré sa zasúvajú do puzdra. Z hľadiska estetiky ide o najlepšie riešenie. Krídlo a celý mechanizmus dverí sú totiž ukryté v stene. Samozrejme, toto púzdro je treba do priečky osadiť. Nie vždy je však možné stavebný otvor takto upraviť. Ak je to aj váš prípad, nemusíte zúfať. Presne pre takéto prípady sú určené posuvné dvere vedľa steny, kedy sa dvere pohybujú popred stenu. Autor: my photos, Foto: Shutterstock.com