Garáž v dome, okrem prístrešku pre auto, často slúži aj ako skladisko. Ako si garáž vybaviť a umiestniť v nej veci tak, aby ste sa v nej dokázali jednoducho orientovať?

Typická garáž v rodinnom dome dnes predstavuje aj veľké skladisko a ideálny odkladací priestor pre veci, ktoré sa bežne nepoužívajú, no z času na čas ich potrebujete. Okrem úložného priestoru a prístrešku pre auto je však garáž mnohokrát vnímaná aj ako menšia dielňa pre domácich kutilov. Ako si garáž vybaviť a zorganizovať v nej veci tak, aby ste ich vedeli rýchlo a ľahko nájsť?

Začneme zariadením

Ešte predtým, než začnete usporadúvať všetky veci v garáži, je potrebné ju patrične vybaviť. Jedným zo zariadení, ktoré by v žiadnej garáži nemalo chýbať je kompresor. Kompresory ako také, sú zariadením so širokým využitím v domácnosti ich často krát použijete na nafukovanie kolies na aute či pri domácom bazéne.

Ďalším zariadením, ktoré sa do garáže určite hodí je zdvihák. Nemáme však namysli profesionálne dvojstĺpové zdviháky, ale skôr klasické menšie, takzvané dielenské zdviháky. Pomocou tohto šikovného zariadenia dokážete zdvihnúť veci bez použitia hrubej sily a premiestniť ich tam, kam potrebujete.

Umiestnenie vecí

Pokiaľ máte garáž zariadenú, môžete prejsť na organizovanie vecí tak, aby ste v nich mali poriadok. K tomu vám skvele poslúžia rôzne kovové regály, do ktorých si pohodlne uložíte všetko, čo v garáži potrebujete.

Odporúčania na záver

Pri zariaďovaní a umiestňovaní vecí v garáži vám odporúčame riadiť sa svojim inštinktom. Usporiadajte si veci tak, aby to dávalo logiku predovšetkým vám, keďže práve vy budete vo svojej garáži tráviť pravdepodobne najviac času. Poslednou vecou, ktorú vám odporúčame je, aby ste zariadenia, ktoré používate najčastejšie, umiestnili do výšky očí. Tak si budete istí, že ich nestratíte. Autor: Gorlov-KV, Foto: Shutterstock